Image Image
 
כל הפוסטים בבלוג
משנים - אתר לעידוד פעילות חברתית הדפס דואל
נכתב על ידי tali   

 

רוצה לעשות דברים אמיתיים, משמעותיים?

רוצה להיות מישהו/י שמשפיע/ה על העולם, שעושה הבדל? משהו מפריע לך?

לא צריך להיות "פעיל לשינוי חברתי" בשביל לשנות - כל אחד/ת יכול/ה

 

רוצה לדעת כל מה ש"אקטיביסטים ותיקים" יודעים? – כלים לשינוי

אפשר לשנות! דוגמאות למאבקים שהצליחו

מצגות ופלאיירים

קמפיינים

סדנאות

לוח דרושים אנשים/ציוד

עצומות

פורום

מאמרים

הצטרפות

 

מומלץ - פרויקטים חדשים:

לדף הקמפיין נגד ה"הפלרה"           אפוטרופוס – האתר לזכויות החסויים

 

פעילויות של קבוצת משנים

 

מפגשים, שיחות, דיונים ומסיבות   מידי יום אנחנו נפגשים, אוכלים, מדברים על מה שקורה לנו באופן אישי, בקבוצה שלנו ובעולם, ובעיקר מריצים המון צחוקים... זה קורה בקומונה שלנו ולפעמים בים או במקומות אחרים.

 

מועדון סרטים   אנחנו נפגשים צופים ביחד על מסך גדול בסרטים עלילתיים ותיעודיים ואחר כך מדברים עליהם: מה אהבנו ומה לא אהבנו בסרט? מהם המסרים של הסרט? מה אפשר לקחת מזה לשיפור החיים שלנו והסביבה שלנו?

 

טיולים   אנחנו מארגנים סוגים שונים של טיולים בטבע ובעיר, ברגל, באופניים, בטרמפים או בדרך אחרת. לפעמים אנחנו יוצאים ל"טיולי לקטות" – יוצאים לכמה ימים לטבע בלי אוכל, ואוכלים מה שמלקטים בשטח.

 

הפצת מידע חשוב ושימושי   הרבה מידע חשוב ושימושי לא מגיע מספיק למודעות הציבור. לכן יזמנו רשת חברתית להפצת מידע מלמטה: מידי פעם אנחנו שולחים אימייל עם מסר, וכל אחד בקבוצה מעביר אותו הלאה, לחברים ומכרים, מפה לאוזן, ברשימות תפוצה, פורומים ורשתות חברתיות באינטרנט, הדפסת מודעות ותליה במקום העבודה/ לימודים/ ברחוב, ארגון/ הצטרפות להרצאות, מיצגים, דיונים ופעולות מחאה, או בכל דרך אחרת שמתחשק לו להעביר את המסר.

 

חפלות גורמה בריאותיות   מי אמר שאוכל טעים הוא לא בריא? מתברר שהאוכל הטעים ביותר הוא גם האוכל הבריא והמזין ביותר. מידי שבוע אנחנו נפגשים לחפלה שבה כל אחד מביא אוכל חי, טרי, מן הצומח, שלא עבר עיבוד הרסני וללא תוספות סוכר, קמח לבן, חומרים משמרים, צבעי מאכל וכו'. מומלץ ביותר לאניני טעם, למי שרוצה להרזות ולמי שאכפת מהבריאות שלו ונמאס לו לאכות אוכל-זבל.

 

חיי שיתוף בקומונה אקטיביסטית   חלקנו חיים ביחד בקומונה בתל אביב ומנהלים חיי שיתוף. חיים אלה זולים יותר, ושיתופי הפעולה מאפשרים לכל אחד לחוד ולכולנו ביחד להפיק ולהספיק הרבה יותר. אנחנו מזמינים כל מי שרוצה לחיות חיי שיתוף ולפעול אתנו לשינוי חברתי, להצטרף אלינו.

 

הרצאות, סדנאות וחוגי בית   אנו מעבירים ומנחים הרצאות וסדנאות בנושאים שונים הנוגעים לשיפור איכות החיים: בריאות ואריכות חיים, כושר, תזונה והרזיה * משחק * יעוץ הדדי * ג'אגלינג וקרקסנות * התמודדות עם קשיים, פחדים ובעיות אישיות * התמודדות מול גופים ציבוריים (מס הכנסה, מערכת המשפט וכו') * שיתוף פעולה ותקשורת בין-אישית * כלים לשינוי והשפעה חברתית * אקולוגיה, סביבה וחברה * תחבורה ומניעת תאונות דרכים * קשרי הון-שלטון * תקשורת המונים ותקשורת אלטנטיבית * ועוד...

 

קמפיינים לשינוי חברתי  הרמה הגבוהה ביותר של הגשמה עצמית היא בהשפעה חיובית על הסביבה והקהילה. אנחנו פועלים ביחד להפצת מידע וארגון פעולות מחאה כנגד עוולות חברתיות: זיהום הסביבה, שחיתות של גופים ציבוריים; פגיעה בעניים ובניצולי שואה; הפרטות וקיצוצים בשירותים הציבוריים; סחר בבני אדם; ועוד. נשמח אם תצטרף/י לקמפיינים קיימים, ונשמח לתמוך בקמפיין שיזמת או שאת/ה רוצה ליזום.

 

עידוד חינוך אלטרנטיבי   אנחנו חוקרים ביחד את הבעיות במערכת החינוך ומוסדות החינוך הקיימים, ואת ההשלכות האישיות והחברתיות שלהם, ומנסים למצוא ביחד אלטרנטיבות של חיים חופשיים יותר המעודדים התפתחות, יצירתיות והגשמה עצמית. בעבר הקמנו גן ילדים חופשי, ואנחנו מתכננים להקים בית ספר חופשי, וחלקנו מגדלים ילדים חופשיים.

 

קואופרטיב מזון אורגאני   כל מי שרוצה לאכול את האוכל זול יותר, טרי, בריא ונקי מרעלים, מוזמן להצטרף לקואופרטיב האורגני שהוקם בדרום תל אביב.

 

קואופרטיב מיחזור   התחלנו בפרויקט הקמת קואופרטיב המבוסס על עקרונות אקולוגיים של מיחזור ושימוש חוזר.

 

 

… מה מעניין אותך? נשמח ליוזמות חדשות והצעות לפעילויות משותפות

 

אפשר ליצור אתנו קשר ב: טל': :077-5615932 / 050-7827729    כתובת דואל זו מוגנת מדואר זבל, אתה צריך לאפשר Javascript בכדי לצפות בה   

  

 www.meshanim.com
קבוצת משנים.

צטט מאמר זה באתרך | צפיות: 1668

RSS לתגובות

רק משתמשים רשומים יכולים להגיב.
בבקשה הכנס בשם המשתמש או הרשם לאתר.

Powered by AkoComment Tweaked Special Edition v.1.4.1

 
< קודם   הבא >