Image Image
 
הכתבות שלנו
מגע נכון הדפס דואל
נכתב על ידי offrav   
offra2לפני כמה שבועות מטופל שאל אותי למה להמליץ על טיפול בשיאצו מכל מגוון הטיפולים ההוליסטיים הקיימים. עניתי שלכל טיפול ההשפעה המשמעותית שלו, והאפקט המשמעותי שיש לשיאצו הוא השימוש במגע. הוספתי שמגע לתפיסתי הוא הכרחי לכל אחד מאיתנו. הוא המשיך ושאל איך אני יודעת.... ומכיוון שאני לא יודעת .... הלכתי לבדוק.

מתוך כתבים עתיקים עולה ששיטת הריפוי הקדמונית ביותר הייתה צורה של טיפול ידני. אין ספק שכך קרה ביפן, שם מכונה צורת הטיפול העתיקה ביותר טאטה, שמשמעה הנחת ידיים. צריך רק להתבונן באדם הסופג חבטה באזור מסוים בגופו: הוא מייד יאחז את האזור, ישפשף אותו או ילחץ עליו. התבוננו באדם הנאלץ לאמץ את מוחו: הוא יניח יד על המצח. אדם שיקבל בשורה דרמטית יניח את ידו על חזהו או על פיו. מבלי להיות מודעים לכך מבצעים בני האדם ריפוי עצמי באמצעות הנחת ידיים.
ידוע לנו גם שמגע הוא צורך בסיסי ביונקים אינטליגנטיים. אני מניחה שכולם מכירים את המחקר בו מנעו מגור קופים מגע עם יצור חי (לא כל שכן עם אמו שלו). למרות שסיפקו לו את כל שאר התנאים ובוודאי מזון, הגור התפתח באופן מעוות. ומחקר נוסף בו גור קופים offra1העדיף דמות אם רכה ופרוותית ללא מזון מדמות אם עשויה חוטי ברזל המכילה מזון.

אז בואו ננסה לעשות קצת סדר בנושא הזה.

אפשר להתייחס ל-3 סוגי מגע:

ישנו המגע הבסיסי. זהו המגע שתינוקות חווים או אמורים לחוות כדי להתפתח פיזית, שכלית, רגשית, נפשית. זהו מגע אותו אנו מקבלים כמגע ללא תנאי. הצורך הזה במגע בסיסי מלווה את רובנו לאורך כל החיים.
סוג המגע השני יכול להיקרא מגע של אהבה או מגע של נתינה או מגע מרפא זהו המגע אותו מעניקה האם לתינוקה, זהו מגע של חיבוק בין חברים קרובים או מגע בכוונה טיפולית טהורה.

הגוף שלנו עושה התמרה ומתמיר את האנרגיה של המגע הבסיסי למגע של אהבה וכך אנחנו כל הזמן מקבלים ונותנים אנרגיה ואהבה ללא סוף.

סוג המגע השלישי הוא המגע המיני. במגע זה ישנה נתינה וישנה קבלה כאשר הכוונה היא מינית.

הרבה פעמים אנחנו רוצים לגעת מתוך אהבה, אבל מפחדים שזה יפורש כמגע מיני, כי בעולם המערבי, מגע עטוף במערכת של חוקים ומגבלות. או שאנחנו זקוקים למגע הבסיסי של חיבוק אבל מגיעים אליו דרך מין. ואז מרגישים שמשהו לא מילא באמת את הצורך שלנו ונשארים מבולבלים.

אם נחזור לרגע למגע כאמצעי ריפוי -

גוף מבין גוף ויש לו את היכולת להרגיש ולדעת. מגע מאפשר קבלת מידע ישיר ובלתי אמצעי על האדם האחר. (חישבו כמה מידע אתם יכולים לקבל על אדם רק דרך לחיצת היד שלו...) המגע מהווה שער אל מידע שזמין לנו תמיד, לא כזה העובר דרך מילים בהכרח. אבל אפשר לדעת כמעט הכול דרכו, אם רק מרגישים. רק תשומת לב עומדת בינינו לבין באמת להרגיש.

 מגע מאפשר היפתחות מוחלטת. הגוף זוכר. המגע מעיר את האפשרות לטפל, לגעת, להתבונן ולהרגיש את המטופל ולאפשר ריפוי offra3והחלמה.

כל אחד מאתנו הוא אדם שלם, בו לפחות שתי מערכות - הגוף והנפש, ושתיהן שותפות בקיום ובצמיחה האישית שלנו. לכל אחת משתי המערכות שפה, או דרך ביטוי המיוחדת והמתאימה לה.
מילים היא השפה או הדרך לשוחח עם הנפש,
מגע הוא כלי הביטוי, להקשיב או לשוחח עם הגוף שלנו, או עם גופו של מישהו אחר.
(מכת אגרוף, צביטה, כמוה כקללה, ביטוי של חיבה יעשה בלטיפה, או במגע תומך - חיבוק).

כל שיחה עם הגוף מתחילה בדפיקה על דלת האדם השלם בבקשת רשות מהגוף לקבל אותי כמטפל תומך (לא ניכנס לביתו של אדם ללא קבלת רשותו, ללא דפיקה על הדלת).

השיאצו היא שיטת טיפול במגע. ברמה הבסיסית ביותר שתיארתי קודם, זהו טיפול שעונה על הצורך המולד, הטבוע בנו למגע. לעיתים זה מספיק, פשוט לגעת - בכוונה טהורה, בקבלה ונתינה ללא תנאי, באהבה. עור בעור או כמו שהמורה שלי אומרת: לגעת באור שמתחת לעור...

הטיפול בשיאצו ממשיך ומעמיק ומרחיב את המגע גם לרבדים נוספים הקשורים למקורות החיות וזרימת האנרגיה הפיזית, הנפשית, הרגשית, הרוחנית, כאשר המטפל נשען על יכולת הריפוי העצמית של הגוף והנפש ותומך בה.

דרך הטיפול במגע היא הדרך להגיע אל עצמנו, אל הצרכים האמיתיים שלנו, אל החיבור למקורות החיות שבנו. זו הדרך להגיע להכרות טובה יותר עם גופנו ודרך הכרות זו אל הבריאות השלמה.

כי מה זו בריאות? כאשר האדם מתחיל לברוא את חייו באופן אקטיבי והם מתארגנים סביבו באופן מספק ומשביע רצון. (תודעה יוצרת מציאות)

ובזמנים קשים, כמו עכשיו - חיבוק אמיתי ונכון ואוהב - זה מה שכולנו צריכים.

שתהיה לנו בריאות שלמה.

צילומים: יפעת פביאן.

עפרה ויסמונסקי,
מטפלת בכירה בזן-שיאצו,
דמיון מונחה
ותומכת לידה הוליסטית.

כתובת דואל זו מוגנת מדואר זבל, אתה צריך לאפשר Javascript בכדי לצפות בה  
052-3323999

 


צטט מאמר זה באתרך | צפיות: 2716

RSS לתגובות

רק משתמשים רשומים יכולים להגיב.
בבקשה הכנס בשם המשתמש או הרשם לאתר.

Powered by AkoComment Tweaked Special Edition v.1.4.1

 
< קודם   הבא >