Image Image
 
תינוק חדש אושר ועושר? הדפס דואל
נכתב על ידי אביטל זברגר   
989435_baby1תינוק חדש בבית ? אושר ועושר?
לפני כשנה הוזמנו, כל המשפחה, לחתונת בנה של חברת ילדות שלי. עם קצת קנאה של "אמא פולניה", שרואה שחברתה מחתנת בן, הלכנו לחתונה ומאד נהנו. חתונה מפוארת עם המון השקעה. אהבתי את החשיבה על הפעלת הילדים, סרט שהוקרן בחדר סמוך לנוער, כמובן ריקודים אוכל במגוון נהדר. חתונה בסגנון אחר.

השבוע חברתי הטובה התקשרה וביקשה להתייעץ איתי, היא תהיה בקרוב סבתא, אומנם סבתא צעירה, אך סבתא. איזה יופי, המון מזל טוב.
אך זה לא הנושא שחברתי ביקשה לדבר איתי.
הלכנו לקנות ציוד לתינוק, היא סיפרה, בני, כלתי ואני. בני ביקש שאבוא לעזור. הסתובבנו בין החנויות ונדהמתי ממחירי המוצרים. מיטה, עגלה סל קל, כיסא לרכב, לול צעצועים ועוד.
ציוד חדש שכזה עולה בין 3,000 ? ל 4,000 ? בממוצע.

ההורים רוצים שלתינוק יהיה רק טוב. שכול הציוד יהיה חדש, מתאים לסגנון שלהם, לצבעים, לגודל החדר, רצוי שהדברים יהיו תואמים אחד את השני,

989435_babyשמי אביטל זברגר ? אני מאמנת משפחות להתנהלות כלכלית וחברתית.

אחת משיטות האימון היא, לפתוח מניפת אפשרויות, לאחר שיש כמה אפשרויות, בוחרים את זו הטובה ומהתאמה ביותר מותך הסכמה מלאה.ההסכמה המלאה דרושה לאיגום כוחות לביצוע ההחלטה.
פתחתי מניפה קטנה, אך אני בטוחה שאתם ההורים, יכולים לחפש פתרונות נוספים. לעשות משאל אצל המשפחה, חברים, ובסופו של דבר לבחור את האפשרויות הנראות לכם ביותר. גם לקנות את כל הציוד חדש זו אחת האפשרויות שאפשר לקחת כחלק ממניפת הרעיונות. העיקר שבסוף תהיה בחירה.

כל דבר שאנו עושים בא מתוך בחירה, ולבחירה הזאת יש מחיר.

צילום: xaila

אני מבקשת לשאול אתכם כמה שאלות,
במידה והייתם גרים באי בודד,בו אין אנשים נוספים, ולא הייתם מושפעים מהסביבה, מה הציוד החדש שהייתם קונים לפי היכולת הכלכלית שלכם?
את מי אתם רוצים לפנק בציוד החדש, את התינוק בן יומו שזקוק לחום ואהבה, או את עצמכם מול הסביבה שעל פי סגנונה חיים?
האם האמירה שתינוק ואף ילד יקבלו באהבה כל חפץ חומרני אם הוא עטוף באהבה אמיתית ומגע מחמם כמו חיבוקים ונשיקות, והחומריות נועדה להראות ולהרשים את הסובבים אותנו ולהראות מה אנחנו שווים. שווים בכסף, גורמת לכם להנהן ולהסכים?

מניפת הצעות:
בכל לידה לרכוש פריט או שניים, תלוי ביכולת הכלכלית, ואת שאר הציוד ניתן לקנות ביד שנייה או להשאיל מחברים. צריך להבין, חלק מהציוד משמש את המשפחה לזמן קצר יחסית. עגלת שכיבה טובה לכמה חודשים, סל קל לרכב, טוב לשלושה חודשים ואחר כך הוא מוחלף באחד גדול יותר.

לבקש (לא להתבייש, אמא שלי אמרה ש"מי שמתבייש לא מגיע רחוק") מהמשפחה הקרובה מתנות או תלושים בהם תוכלו לרכוש חלק מהציוד, זה אומר לא לרכוש הכול לפני הלידה. את הפריטים הקטנים יותר כגון בגדים, צעצועים ואולי כסא לרכב (שלב שני) סל קל לבית ועוד, להשאיר לאחר הלידה.

אני מבקשת להאיר לכם עוד אפשרות לסכום הכסף הזה, לדעתי זווית קצת אחרת. אחד ההורים , לרוב זו האם, נשארת בחופשת לידה בבית עם התינוק. לפעמים יש צורך כלכלי של ההורה לחזור למקום העבודה, ואין אפשרות להישאר בבית חודש או חודשים נוספים.
בחיסכון בקניות ניתן להישאר בקלות יחסית חודש נוסף בבית עם התינוק.
אביטל זברגר-"לוקחים אחריות" אימון משפחות להתנהלות כלכלית וחברתית
טלפון נייד 052-8935119
טפון בבית 04-9800060
דואר אלקטרונית כתובת דואל זו מוגנת מדואר זבל, אתה צריך לאפשר Javascript בכדי לצפות בה
אתר http://www.emunavital.com
לוקחים אחריות
אביטל זברגר מאמנת משפחתית ועסקים קטנים.
כתובת דואל זו מוגנת מדואר זבל, אתה צריך לאפשר Javascript בכדי לצפות בה
http://www.emunavital.com

צטט מאמר זה באתרך | צפיות: 1246

תגובות (1)
RSS לתגובות
1. 07-01-2009 08:33
רוצים בשביל התינוק את "הטוב ביותר"
ובאמת לא תמיד חושבים מעבר, שציוד חדש באמת לא משנה לתינוק, אבל זמן עם אמא, או עזרה לאמא כך שתהיה עייפה פחות- זה כן הטוב ביותר בשבילו... :)  
 
(ואינשאללה שזה יהיה רלוונטי לא רק ל"אמא" אלא גם ל"אבא" שנשאר עם התינוק, במהרה בימינו אמן :grin )
רשומים
esty

רק משתמשים רשומים יכולים להגיב.
בבקשה הכנס בשם המשתמש או הרשם לאתר.

Powered by AkoComment Tweaked Special Edition v.1.4.1

 
< קודם   הבא >