Image Image
 
בשביל מזל בחיים, לא צריך כסף הדפס דואל
נכתב על ידי רונית טימסית   
925694_cute_ganesha1בשביל מזל בחיים, לא צריך כסף. (פתגם אידי)
למה אתם מתכוונים כשאתם אומרים או חושבים "אין לי כסף"?
האם אתם מתכוונים שאין כסף לשלם שכ"ל לבית הספר וגני הילדים, אבל יש כסף עבור חוגים לילד בשעות אחה"צ? או אולי אין כסף לשלם חשבון טלפון אבל יש כסף לשלם עבור הכבלים בטלוויזיה?
אם עניתם בחיוב אז אני מרגישה נוח....במיוחד לאחר שאני (שוב) מתבוננת בסדרי העדיפויות הכלכליות שלי ומקבלת כאבי בטן (וכיס).


העולם סובב סביב כסף, "כסף עונה אבל גם מענה" כך אבי היקר נוהג לומר. "אם יהיה לך כסף תהיי מאושרת". האומנם??? האם כסף הוא הנוסחה לאושר.

מה זה כסף???
* במובן הרציונאלי - כסף זה נייר משובח, עם צינור מורכב שהונפק על ידי הממשלה. לכסף שלך ושלי אין ערך מלבד הפרשנות שהסביבה נותנת לו. יש מדינות שבהם עשרה שקלים זה "המון" כסף ויש שלא.

* במובן רוחני - כסף זו אנרגיה כמו זמן, כמו בריאות, חיוניות, מערכות יחסים, יצירתיות. האנרגיות הללו קשורות אחת לשנייה. ברגע 925694_cute_ganeshaשיש "דליפה" באחת האנרגיות היא משפיעה על האחרות. לדוגמא, בעיות (בריאות) בשיניים עולות כסף. מערכת יחסים מסוכסכת פוגעת בערך העצמי, פוגעת בבריאות, "לוקחת" זמן ומצב רוח. אם כך, כדי לשמור על האנרגיות שלנו, כגון אנרגית הכסף עלינו לדאוג לתחזק את שאר האנרגיות. וההפך, כדי לא ליצור "דליפה" באנרגית הכסף חשוב לתפעל ולתחזק את שאר האנרגיות ולא "רק" את אנרגית הכסף. יש לדאוג גם לבריאות הנפשית וגם הרגשית. (יותר זול לטפל בחור קטן בשן מאשר בטיפול שורש...).

צילום: asifthebes

* במובן הפסיכולוגי - כסף זוהי תשובה. ואולי ה- תשובה. רוב האנשים מאמינים כי הכסף זה הפתרון שיענה על כל המכאובים הרגשיים, והפסיכולוגים שלנו. לדוגמא: אם היה לי ג'יפ (כמו לשכנה שלי) הייתי יותר מאושרת. או, חופשה חלומית באיים הקריביים תחזק את הקשר הזוגי ונוכל לצעוד יחפים על חוף הים מול השקיעה... וכאן יש שתי אשליות. הראשונה; לא צריך כסף כדי לצעוד בחוף הים מול השקיעה.... והשנייה; תמיד אבל תמיד אין מספיק כסף...

לכל החולמים שכסף יעשה אותם יותר מאושרים יש לי בשורה. ממחקר שערכו חתן פרס נובל לכלכלה הפסיכולוג דניאל כהנמן ועמיתיו, אשר התפרסם בכתב-העת "סיינס", מתברר כי האמונה שאושר קשור לרמת הכנסה אינה אלא אשליה. כן אשליה. ייתכן שעליה ברמת החיים תגרום לאושר אבל, האושר הוא זמני, עד שתתרגל לעליה ברמת החיים. עוד התברר במחקר שלא נמצא כמעט הבדל ברמת האושר בין אמריקנים בעלי הכנסה גבוהה מאוד (מעל תשעים אלף דולר) לבין אמריקנים בעלי הכנסה ממוצעת (בין חמישים לתשעים אלף דולר).
אז, כשאתם מדמיינים איך הכנסה גבוהה תשנה את חייכם ותעשה אתכם למאושרים יותר, דעו כי המחקר מעיד שתמצאו את עצמכם יותר שעות בעבודה או במה שקשור לעבודה.

אחחח', איזה הקלה אפשר להיות מאושר גם בלי כסף!!! אני רק צריכה לזכור את זה כשאני מסתכלת על דפי חשבון הבנק שלי...

 

רונית טימסית מאמנת אישית ומנחה תוכניות למנהיגות פנימית והתפתחות אישית.
הכשרה: תואר ראשון בסוציולוגיה, לימודי תואר שני במדעי ההתנהגות. לימודי אימון אישי באמוישיין. בעלת ניסיון של 15 שנה בתחום.
אני מאמינה כי אדם נמצא במקום בו מחשבותיו נמצאות... ולכן וודאו כי מחשבותיכם נמצאות במקום בו אתם רוצים להיות...(נחמן מברסלב)
כתובת דואל זו מוגנת מדואר זבל, אתה צריך לאפשר Javascript בכדי לצפות בה
נייד 0508223602

צטט מאמר זה באתרך | צפיות: 1470

RSS לתגובות

רק משתמשים רשומים יכולים להגיב.
בבקשה הכנס בשם המשתמש או הרשם לאתר.

Powered by AkoComment Tweaked Special Edition v.1.4.1

 
< קודם   הבא >