Image Image
 
העולם בכף ידך
לאהוב ולכבד, עד שהמוות יפריד בינינו... הדפס דואל
נכתב על ידי אסתי הורן   
honor13איזה בן זוג מתאים לי באמת? מה צריך להיות בה, באחת והיחידה, כדי שיהיה לי טוב איתה כל חיי? אנו מבלים שנים רבות בחיפוש אחר בן הזוג המתאים, תוך השקעה של מחשבות, רגשות ומאמצים רבים. גם כשמצאנו לבסוף, כמעט תמיד תצוץ לה השאלה מפעם לפעם- האם אנחנו באמת מתאימים? ואולי היה עדיף לבחור אחרת...  בחירת בן הזוג המתאים היא בלי ספק אחת ההחלטות הקשות והחשובות בחיינו.

אז איך באמת בודקים התאמה זוגית?

נראה כי התאמה כזו מתבססת על מספר גורמים מרכזיים:

הראשון שבהם הוא מידת החום והיכולת לאהוב של כל אחד מבני הזוג: יש זוגות שנמצאים יחד כי נעים להם אחד עם השני. בזוגות אחרים מהווה האחד את כל עולמו של השני, העולם נחווה תמיד דרך ארבע עיניים, וכל פרידה מלווה בגעגועים קשים. ניסיון ליצור זוג בין אדם שמחפש משהו "נעים" לאחר שמחפש וזקוק לאהבה סוחפת ועמוקה, מועד לכישלון ולכאב רב: בן הזוג החם פחות יחוש תובענות וירגיש כבול, ויגיב לכך בהתרחקות, נפשית ומעשית. בן הזוג השני יחוש דחוי, מושפל ובודד.  אהבה גדולה יכולה לאפשר גם מרחב לבני הזוג, ומימוש הצרכים לזמן ועיסוקים נפרדים, אך חשוב מאד כי היכולת לאהוב, לחלוק, לתת ולקבל, תהיה דומה אצל שני בני הזוג.

גורם שני בהתאמה מהווה התפישה של כל אחד מבני הזוג את מקומם של הזוגיות, המשפחה והילדים בחיים המשותפים. אחד המשברים המרכזיים בחיי זוגות מתרחש עם הצטרפות הילדים למשפחה, כאשר אחד מבני הזוג מצפה לכך שזמן ותשומת לב רבים יוקדשו עתה למשפחה במקום לעבודה ולעיסוקים אחרים, ובן הזוג השני אינו רואה זאת באותו אופן. אצל חלק מהזוגות משבר זה מגיע כבר בשלב חלוקת הזמן בין זוגיות לעיסוקים אחרים. תפישות וציפיות דומות בתחום זה יוצרים תחושת מטרה משותפת ומקלים על ההסכמה בקשר לחלוקת התפקידים ולניהול המשפחה.  ראיית עולם וסולם ערכים דומים יוצרים גם כבוד והערכה בין בני הזוג, בעוד שתפישות ערכיות סותרות יכולות להביא מעבר לחוסר ההסכמה גם לזלזול, שהוא גורם הרסני בקשר.

גורם מרכזי שלישי בהתאמה הזוגית הוא נושא התקשורת. אנשים שונים מביעים אהבה ומתקשרים בדרכים שונות: דרך מעשים, דרך מגע, ודרך תקשורת מילולית. אם דרכי התקשורת שלכם שונות זו מזו יווצר לרוב קושי גדול לראות את האהבה שמביע בן הזוג, ולהבין את צרכיו ואת רצונותיו. קושי זה גורר תחושות עמוקות של בדידות וניתוק מצד אחד, ושל תסכול מהצד השני המרגיש שהוא "אומר" שוב ושוב את מה שהוא מרגיש ובן זוגו אינו קולט זאת ומתעלם מכך. במקרים רבים דרכי התקשורת של בני זוג אינן זהות (כשנשים נוטות יותר לתקשורת מילולית, וגברים נוטים יותר לתקשר דרך מעשים). במקרים אלה דרושים מודעות רבה לנושא, אהבה וסבלנות רבים כדי ללמוד להבין זה את זה. חוסר הנכונות והיכולת להבין את השני ואת מה שהוא מביע הוא כנראה הגורם העיקרי היוצר אומללות בקשרים והורס אותם.

גורם מרכזי נוסף בהתאמה הזוגית הוא יחסם של בני הזוג למגע, להבעות אהבה פיזיות ולסקס, ובכך תעסוק הכתבה הבאה.

 

איך באות תכונות אלה לביטוי בכף היד?

 

honor2החום, האהבה והמשפחתיות באים לידי ביטוי בקו הלב (ביד שמאל לימניים, ולהפך): ככל שקו הלב ארוך ועמוק יותר, והשטח שמעליו גדול יותר יחסית לשטח כף היד, האדם חם ואוהב יותר.

היכולת לאהוב, לשמוח ולתת מתבטאת גם בגודלה וגובהה של גבעת ונוס. גבעה גבוהה ורחבה מעידה על אדם אופטימי, נותן ואוהב.

קשר חזק לילדים יכול להתבטא בקמט החוצה את גבעת ונוס ונוטה כלפי מטה. בניגוד לקווים העיקריים שתמיד קיימים, במקרים רבים יופיע קמט זה רק לאחר לידת  הילדים, ויתפתח עם התפתחות הקשר עימם.

צורך במרחב מתבטא בקו לב המתחיל בצד היד, או בקו המגיע משם ומתחבר אליו.

היחס למשפחה מתבטא בעיקר באצבע אפולו, המייצגת משפחתיות. אצבע אפולו ארוכה, רחבה וישרה מעידה על אדם משפחתי. ככל שהיא ארוכה יותר ביחס לאצבע יופיטר הרי שהמשפחה חשובה לאדם יותר מהקריירה.

 היחס לזוגיות מתבטא גם במיקום תחילתו של קו הלב: מתחת לסאטורן- גישה מעשית, ונטייה להתבטא במעשים ולא במלים. מתחת ליופיטר- מסירות, נאמנות, אפילו אידיאליזם של האהבה. אם הקו עולה ונצמד לתחילת האצבע הדבר מעיד על קנאות. התחלה בשני מקומות מעידה על מעשיות בצד מסירות.honor3

   אצבע מרקורי מייצגת את הזוגיות. אצבע ארוכה מעידה על יכולת תקשורתית ומילולית טובה. טביעות לולאה(א) במרקורי ובאפולו יעידו על שתוף פעולה בזוגיות ובמשפחה. honor4טביעות עיגול(ב)- על אינדיבידואליזם וקושי בשיתוף פעולה. טביעות קשת(ג) honor5יעידו על מעשיות. מרחק גדול בין מרקורי ואפולו יעיד לרוב על קושי בתקשורת ועל תחושות בדידות בקשר.

  ביד ניתן לראות לא רק את אופיינו ותכונותינו, אלא גם מה למעשה קרה וקורה בחיינו.  בתחום הזוגיות יתבטאו קשרינו בעיקר בקווים המצטרפים אל קו הלב, ובקווים שבין קו הלב לאצבע מרקורי. בשני המקרים אורכם ועומקם של הקווים מעידים על אורך הקשר ועל איכותו. מקום מרכזי נוסף בו נראים הקשרים ביד הוא קווי מרס, המקבילים לקו החיים בתוך גבעת ונוס, ומעידים על תמיכה. ביד שמאל (לימניים) הם יבטאו בעיקר תמיכה נפשית, וביד ימין תמיכה מעשית. קווים אלה לרוב מתארכים ומעמיקים ככל שמתפתח הקשר לאורך השנים.

honor


צטט מאמר זה באתרך | צפיות: 1637

RSS לתגובות

רק משתמשים רשומים יכולים להגיב.
בבקשה הכנס בשם המשתמש או הרשם לאתר.

Powered by AkoComment Tweaked Special Edition v.1.4.1

 
< קודם   הבא >