Image Image
 
הכתבות שלנו
עסק השבוע - נשים בעקבות הלב הדפס דואל
נכתב על ידי esty   
tamara1שם העסק: "נשים בעקבות הלב"
שם בעל העסק:
תמרה קליין חנון
תחום העסק:
פסיכודרמה
tamara
פירוט הפעילות:
מעגל פסיכודרמה לצמיחה אישית. 5 מפגשים בימי ה' בערב, החל מ20.11

למה כדאי לבחור בך?. ההנחייה שלי מאופיינת בהקשבה לקצב האישי של כל משתתפת ולצרכיה ובאווירה נינוחה ומוגנת המאפשרת ביטחון וחופש פעולה. השילוב בין תחושת הביטחון לתחושת החופש מאפשרת מצד אחד ספונטניות, יצירתיות וחדווה ומצד שני עבודה אישית מעמיקה ומשמעותית. הפסיכודרמה מאפשרת למשתתפות לחוות קירבה גדולה אל עצמן, אל האני הפנימי, אל הילדה היצירתית שחבויה בכל אחת מאיתנו, וכן על האשה העוצמתית שבנו.  אני בעלת נסיון של 15 שנה בהעברת סדנאות. מנחה קבוצות פסיכודרמה מעורבות (נשים וגברים) ומפגשים אישיים.

דוגמא למקרה שפתרת: אביא דוגמה שנשים רבות יכולות להזדהות עמה: נילי , משתתפת בקבוצת נשים, חיה בתחושה שאסור לה לפשל: עליה לעבוד ולפרנס (כי "אפילו לרוני קנו פלייסטיישן"), להיות אמא למופת (כי "למה לכולם מרשים ורק את אף פעם לא מרשה?!), מנקה מצטיינת (כי מה יגידו?), טבחית מעולה (כי "לא טעים לי"), כובסת זריזה (כי "אין לי מה ללבוש!") וכו'. בפסיכודרמה  הציגה נילי את כל המטלות שלה ברצף, ובקצב הולך וגובר, כאשר בין לבין נכנסות עוד "התקלות": הבן צריך הסעה, הבת זקוקה לעזרה בשיעורים, פתאום היא נזכרת שעליה להכין עוגה לקבלת שבת שתיערך מחר בבית הספר... מוכר? ביקשתי מנילי לעצור רגע, ולבחור מישהי מהקבוצה שתחליף אותה ותשחק את דמותה, ממהרת ממטלה אחת לשנייה, כפי שעשתה קודם. נילי בחרה את אחת הנשים, וכשזו מילאה את תפקידה, עמדה נילי והביטה מהצד על תמונת חייה כפי שביימה אותה. לאט לאט נמחה החיוך מעל פניה, דמעות ניקוו בעיניה והיא אמרה "זה נורא. כך נראים החיים שלי. אני כמו עכבר מתרוצץ במבוך. איך עשיתי את זה לעצמי?" בהמשך ביררה נילי עם עצמה את הסיבות שהביאו אותה למצב הזה, בו היא עושה עבור כולם, ורק את עצמה "משאירה מאחור"... באותו יום נילי הלכה הביתה עצובה, אך בפגישה הבאה הגיעה עם בשורה וחיוך ענק: השבוע פעם ראשונה מזה שנים הזמינה פיצה לארוחת ערב וניקתה את הבית באופן פחות יסודי. וראה זה פלא - השמיים לא התמוטטו!  ובנוסף - בזמן שהתפנה היא הכינה קפה לה ולבתה המתבגרת והן ישבו ביחד ושוחחו, דבר שלא קרה כבר זמן רב מדי.

השינוי שנילי הציגה בפנינו אינו בקנה מידה גדול, אך הוא שינוי משמעותי מאד בתפיסה שלה את עצמה, ובתפיסה שלה את עצמה בעיני האחרים ובעיקר זוהי התחלה של התבוננות על עצמה כמישהי שיש להתחשב גם בצרכיה. מכאן הדרך פתוחה לבדוק מהם הצרכים, הרצונות, והחלומות. אני מאמינה שאנו אמהות ורעיות טובות יותר כשאנו מלאות ומסופקות יותר - אז אנו יכולות להשפיע טוב גם על סביבתנו.

tamara2פרטי התקשרות: 

טלפון: 077-7573040

סלולרי: 052-2580411


צטט מאמר זה באתרך | צפיות: 2420

RSS לתגובות

רק משתמשים רשומים יכולים להגיב.
בבקשה הכנס בשם המשתמש או הרשם לאתר.

Powered by AkoComment Tweaked Special Edition v.1.4.1

 
< קודם   הבא >