Image Image
 
מיהו הגבר השותק וכיצד גבר שותק מתחיל לדבר? הדפס דואל
נכתב על ידי יואב ברנזון   
002_1או שותק או צועק:
הגבר השותק הוא גבר שמנותק מהרגשות שלו. הוא אינו מאוזן, ולכן הוא מכיר שני מצבים בלבד" מצב של שתיקה ושל דיכוי הרצונות שלו או מצב של צעקות ומלחמה על הרצונות שלו.

שימו לב, שתיקות או צעקות אינן דיבור. תקשורת טובה אינה מתבצעת דרך ציפייה נכזבת שהצד השני יבין אותנו מבלי שנגיד לו כלום או דרך המחשבה שבאמצעות צעקות ודרמה נעביר מסרים בריאים ומובנים מבלי לפצוע ולצבור כאבים וטינות אצל הצד השני.

002הפחד להרגיש

גברים שותקים הם גברים שפוחדים להרגיש, שפוחדים להיות מי שהם, שפוחדים להגיד את מה שהם מרגישים גם אם זה לא מה שמצפים מהם. הם לא אומרים מה מפריע להם, מה טוב להם, מה הם רוצים, מה הם לא מוכנים לסבול ומה התוכניות שלהם.

הבעיה הבסיסית של הגבר השותק היא השיפוטיות שלו. מרוב שהוא שופט את עצמו, את רגשותיו ואת דעותיו והעדפותיו - הוא משתיק את עצמו ומסתיר את עולמו מפני בת זוגתו וסביבתו, ורק כשהוא אינו יכול יותר והוא "מלא" ועומד "להתפוצץ" - הוא יורק אש וברקים, צועק, משתולל, פוגע ומעליב ולעיתים אף מנבל את הפה ופוצע רגשית את סביבתו.

צילום: redfloor

כיצד מדברים?

דיבור מתחיל מקבלה עצמית וממתן לגיטימציה לומר את מה שמרגישים. שיפוטיות עצמית הורסת את היכולת שלנו לדבר כי היא מסרסת את דברינו, קוטעת אותם, מעלימה חלקים חשובים מהם ובסופו של דבר מביאה למצב של שדרים לא נכונים, מטעים או שקרייםחשוב לזכור, לכל אחד מאתנו שמורה הזכות להרגיש את מה שהוא מרגיש, להעדיף את מה שהוא מעדיף, לבחור במה שהוא רוצה לבחור - ולומר זאת ללא בושה או פחד. מי שמקבל את עצמו מגלה לאט לאט את היכולת שלו לדבר בצורה פשוטה, כנה ואמיתית, ללא פחד וללא מגננה של שתיקות או צעקות.


וטיפ לסיום: אל תשתקו ואל תצעקו - פשוט הגידו את מה שאתם מרגישים ואל תניחו לעצמכם לשפוט את דבריכם.יואב ברנזון http://www.ybc.co.il הוא מומחה, מנטור ומאסטר בעל שם לאומי ובינלאומי בנושא ההצלחה העסקית והזוגית בחיים. הוא עוסק ביעוץ זוגי ועסקי ב-18 השנים האחרונות .

הוא פיתח את שיטת 4 הצעדים http://www.ybc.co.il/fs.htm - שיטה עולמית ייחודית להצלחה מהירה ועמוקה בעסקים, בזוגיות ובכל יתר תחומי החיים.

הוא כתב 7 ספרים בתחום האהבה העצמית והפיתוח העצמי - חלקם רבי מכר בארץ ובעולם.

הוא פרסם למעלה מ-1,500 מאמרים בתחום הצמיחה האישית, הזוגיות, הפיתוח העסקי וההצלחה.

הוא פיתח טכניקות ייחודיות המאפשרות לתכנת את תת-המודע מחדש. תכנות הוא תהליך מהיר המאפשר לנצל את היכולות התת-הכרתיות והלא מודעות כדי להגיע במהירות להצלחה יוצאת דופן ולרכוש יתרון ניכר על פני אנשים "רגילים" שלא עברו תכנות.

צטט מאמר זה באתרך | צפיות: 1464

תגובות (2)
RSS לתגובות
1. 02-10-2008 09:41
גברים מתחנכים לבטא רק כעס
קראתי שמחקרים ראו שמחנכים בנים לא לבטא רגשות, והרגש היחיד שיש לגברים לגיטימציה לבטא הוא כעס :roll  
 
האמת שהמחקרים האלה נערכו על גברים שהיום הם יותר מבוגרים. אני חושב שבדור שלנו גברים יותר יודעים לדבר על רגשות (לפחות חלק מהם), ואצל הצעירים והילדים שלנו זה הרבה יותר טוב.
רשומים
mish
2. 05-10-2008 11:32
לא רק גברים פועלים כך...
לדכא את עצמם ובסוף להתפרץ... נשים אולי פחות מבטאות כעס (?), אבל יותר מדחיקות את הרצונות שלהן... 
 
מה לעשות, לכולנו קשה :p
רשומים
tali

רק משתמשים רשומים יכולים להגיב.
בבקשה הכנס בשם המשתמש או הרשם לאתר.

Powered by AkoComment Tweaked Special Edition v.1.4.1

 
< קודם   הבא >