Image Image
 
כל הפוסטים בבלוג
נשים קוראות ללדת הדפס דואל
נכתב על ידי אפרתה   

 

ציטוט מילה במילה של נירית שפירא...

מזכירה לכם את ההופעה בראגה מחרתיים ב21:00!

 לא להיות עגלות, לשנס מתניים ולהגיע!

שווה לקרוא, לכתוב, להגיב ובכלל, לעשות גלים ( לכאן או לכאן )

"מחר זה מתרחש- אתם מוזמנים להעביר טקסט זה לעיתונאים ובעלי דעה כהזמנה לדיון של מחר .

מצחיק, פתאום חיי גועשים מחדש בפעילות למען חופש בחירה בלידה וההתלהבות גדולה והפעילים נפלאים. מאמינה שהגיע הרגע לשינוי אמיתי. 

 הודעה לעיתונות:

נשים קוראות ללדת – למען חופש בחירה בלידה

The Israeli Movement for Freedom of Choice at Childbirth

 24.7.08

 דיון חשוב ביותר לעתיד הלידות בישראל יתקיים בשלישי הקרוב  29.7.08 ב11:00 בבוקר בוועדה לקידום מעמד האישה.  

נושא הדיון : תיקון עיוותים הקיימים בהתנהלות מערכת הבריאות בישראל כלפי יולדות

הדיון זומן בעקבות מקרה בו נדרשו בני זוג באילת לשלם לביה"ח  עבור לידתם כיוון שעזבו את בית החולים שעתיים לאחר הלידה. למרות שלא היה מדובר בלידת בית , נשענו הטוענים על בסיס ההנחיה של משרד הבריאות ו/או ביטוח לאומי, על פיה נדרשות כיום יולדות בית שמעוניינות בבדיקות רפואיות ו/או במענק לידה להגיע תוך 24 שעות מלידתן לבית החולים ולהתעכב (לעיתים במסדרון) למשך 12  שעות לפחות עם תינוקן שזה אך נולד. מקרה המעורר תהייה האם קובעי המדיניות שכחו את חוק זכויות כבוד האדם וחירותו ואת זכותה של האישה על גופה. 

במקביל הגיעה לידי חברי התנועה ההצעה של חברי סיעת ישראל ביתנו לתיקון חוק מענק אישפוז וחוק מענק לידה. ההצעה נועדה לאפשר מענק לידה לילודים ללא קשר למקום הלידה. תיקון זה יפסיק את המצב האבסורדי הקיים היום. במהלך דיון זה נדגיש את חשיבות התיקון המשלים לחוק: תיקון  המממן לידה ללא קשר למקום הלידה: היולדת ששילמה דמי ביטוח לאומי ככל אדם במדינה זכאית למימון לידתה, מבלי שמישהו  יחליט עבורה (בהתעלמות ממחקרים בינ"ל)  שבחירה אחת עדיפה על פני אחרת, ויאלץ אותה להגיע לביה"ח ( שבפועל ייזכה בדמי האשפוז על שירות שלא ניתן...). שינוי כזה יחסוך למדינה עד אלפי שקלים לכל יולדת שתבחר ללדת מחוץ לבית החולים, בגלל עלותה הנמוכה יחסית של לידה  במינימום התערבויות והחיסכון בימי אשפוז.שינוי כזה יכול  לסייע להקטנת העומס הקיים היום בבתי החולים ויחזיר ליולדת את הזכות הבסיסית לבחירות בחייה. 

בדיון נציג את האמנה הבינלאומית למען היולדת והילוד (IMBCIׂ)(ראו נספח)   שהתגבשה בידי  הגופים הבריאותיים המרכזיים בעולם( כמו למשל (  WHO,IPA, ומבוססת על מסמכים מכובדים רבים המגובים כולם במיטב המחקרים העדכניים.(פירוט בנספח על הסטורה של IMBCI ) האמנה מפרטת ומסבירה היטב את הרקע והביסוס המחקרי לפיהם גובשו המלצותיה לטיפול האופטימאלי בלידה  המסמך חורט על דגלו את זכויות האדם ואת השאיפה ללידות בריאות ליולדות וילודים וקורא למימוש זכות הבחירה של האישה בלידה וקידום הבריאות בלידה .לשם כך מעודד בין היתר הקמת מרכזי לידה (שהוכחו כמקדמי בריאות), ממליץ על אישור בחירת מלווי הלידה על פי רצון היולדת, בחירת תנוחת לידה, מימוש הזכות להשאיר תינוקות עם אימותיהן ועוד.אנו קוראות לנציגי הכנסת לסייע באימוץ עקרונות אמנה חשובה זו ולהמשיך בתהליך יסודי של שינוי מהותי ע"י הפיכת ההמלצות להצעת חוק זכויות היולדת והילוד  נקודה נוספת שנבקש להעלות- לאחרונה הוגשה  לכנסת הצעת חוק סיעוד חדש בו המלצה לבטל את פקודת המיילדות. המלצה זו פוגעת באוטונומיה של המיילדות המאפשרת להן כיום להעניק טיפול מלא ליולדת מבלי להיזקק לאישור רופא.ארגון הבריאות העולמי WHO  קבע כי עצמאות המיילדות הפחיתה משמעותית תחלואת נשים וילודים. יש לעצור מיד את התוכנית המובילה לביטול פקודת המיילדות למען שמירה על בריאות היולדת ותינוקה 

אנו זקוקים לך על מנת לקדם חקיקה מקיפה ובריאה שתסייע למערכת המיילדותית בישראל לצעוד קדימה ולהיטיב עם יולדות וילודים: 

 

זכותה של אישה ללדת כרצונה, בחופשיות, בסביבה אוהדת ותומכת – היא זכות בסיסית, זכותן של נשים ללדת ושל תינוקות להיוולד בלידות מעצימות, בהן טובתם ובריאותם הפיזית והנפשית עומדת מעל לכל .  

                                                                לידה היא לא מחלה.                           

                              עכשיו הזמן לשינוי  -  למעננו ולמען הדורות הבאים.  "


צטט מאמר זה באתרך | צפיות: 1692

תגובות (1)
RSS לתגובות
1. 30-07-2008 04:06
חשוב ביותר!
עם כל סיפורי הטראומות בלידות- זה יכול מאד לעזור. 
ואולי יעזור גם למערכת הבריאות הבעייתית בכלל...
רשומים
mish

רק משתמשים רשומים יכולים להגיב.
בבקשה הכנס בשם המשתמש או הרשם לאתר.

Powered by AkoComment Tweaked Special Edition v.1.4.1

 
< קודם   הבא >