Image Image
 
כל הפוסטים בבלוג
בדקה ה90! מחווה לחבריי מהידית. צפריר על הסאונד, אלון על התאורה. גם רונן. הדפס דואל
נכתב על ידי אפרתה   
 

בדקה ה90! מחווה לחבריי מהידית. צפריר על הסאונד ואלון על התאורה. גם רונן.

הלכתי לראות את החברים שלי. כמה הפתעות חיכו לי!!

בשמונה וחצי בערב, עמדתי יחד עם קהל נכבד ורב מחוץ לשער של מתחם הידית..  ( צביטה ראשונה בלב.. אני בדרך כלל בפנים ). מתארגנים לכניסה, מוחקים שמות מהרשימה והנה זה מגיע - אפשר להכנס.

החצר הקסומה הזו מפתיעה כל פעם מחדש! תמר מ' ישובה ליד אוהל ומנגנת בחלילית, מתקרבים עוד קצת ומגיחים דיצה והנס, כאילו הוצנחו מחלל חיצון כלשהו, עוטים חרוטי פלסטיק צבעוניים וכל זה ליד חבלי כביסה עמוסים בכביסה לבנה ומטפטפת, כשברקע נשמעים ונראים הצללים של אביב ואיל, כשהם משחקים בכדור.אחלה קבלת פנים עם הצחוק של אביב J. הקהל מובל דרך הכבסים התלויים ויעלה מבקשת שנשים לב לכביסה.. מה שלא ממש מתאפשר..

כמה שיש לכבס....

אנחנו מובלים הלאה כשבדרך חולפים על פני שולחן ארוך. בראשו ישובה מאמא מדהימה, ליאת כרמון, עם התלתל האדום והמדוייק שירד מצדו השמאלי של המצח, מלווה בנקודת חן מרילינית, אודם עז של רקדנית פלמנקו ועגילי ג'יפסי גדולים תואמים. יופי של נוכחות!

תמר א' מקבלת את פניינו, מבקשת שנתפוס מקומות. העין מתחברת מיד ליופי, לעיניים, לנמשים השובבים.. היא מבצעת מעברים מוטרפים בין נוירוטיות לנופת צופים. כל כך מצחיקה! חושפת בפניינו פיסת חיים-  לבטים של היומיום. עבודה, משחק חברתי - מה צריך או לא צריך, מה נכון או לא נכון, מה אפשר היה. האם ללכת עם הזרם?  האם ללכת עם הלב? ויש תפוחים על הרצפה. אולי של חווה, של פיתויי, של עץ הדעת.. ואולי לא.

משם נכנסים פנימה. רותם עומדת סמוך לשני קירות ( .גם כאן, תלויים כבסים בכל מקום. גם שקיות ניילון מטפטפות ) תמר מ' עם תלבושת צופים מנסה להבעיר אש. שמחה אהובתי עם סינר וכפפות, מנסה לשווא לנגב את המיים הבלתי פוסקים שמגיעים דרך מעשי הקונדס של איל ואביב. בתוך כל התמונה הסוריאליסטית הזו, עדינה המהממת ישובה על כסא גלגלים ומאפשרת הצצה לפיסת חיים אחרת ועושה זאת באותנטיות מופלאה ( רציתי ממנה עוד! ). וכך, במעברים שלובים, עוברים דרך חווית ילדות בקיבוץ שהביאה רותם, לילדות אבודה אחרת, ילדות מודרכת  ונטולת ספונטניות של תמר מ' לבליל מחשבות ותשוקות - לבטים של אישה שהיא אמא ובת ואשת איש, ששיחקה שמחה, שעושה טרנספורמציות מצחיקות ולבסוף משתתפת השתתפות מלאה בחגיגת המיים.

חוזרים לליאת כרמון. מארחת אותנו לשולחן ומלמדת אותנו להכין קציצות פרסה. יש לה מימיקות ומניירות - חבל על הזמן. הכל בלדינו ואת הרוב, כולנו מבינים. שולפת עגבנייה מתחת לשמלה, מאיזור התחתונים - " את צריכה לשמור שיהיה נקי! שיריח טוב! את כבר לא ילדה "... ממשיכה ומוציאה תפו"א וחצילים מאיזור החזיה ושוזרת אותם לשרשרת. מעל לשולחן, תלויים גרביים בצבע שחור - הולך מצויין עם האדום שברקע. תוך כדי, יעלה זלאייט, הולכת על השולחן, מורידה גרביים, מתקשרת עם אלון התאורן שעל הגג. מטורף! ובין  כל אלה, רוויטל, ליאת ורונן מגישים לקהל תבשיל טעים להפליא המלווה בתלושי חלה. מי שאכל, הרוויח.. בתום הארוחה, עוברים לראות את אביב המלכה שמלמדת אותנו כמה אהבה יש באוכל של אמא. כמה עיוורון, כמה כאב, כמה כמיהה. כמה תהיות על העולם. להיות או לא להיות? כמה כישרון!! בכיתי וצחקתי גם יחד.

שוב עברנו.. הנוכחות של התפאורה מאוד חזקה, מרשימה. מדוייקת  ( שזו המילה שהכי מתאימה בעיניי לשירי, הבמאית! )- רואים כביסה מכל עבר. מטפטפת. כל אחד מכבס את הכביסה שלו לעיניי הקהל. אנחנו בוחרים אם לתת לתכנים לגעת בנו או לעבור ליד.

ואז מגיעה אחר כבוד, על עגלה הנגררת על ידי רכש מהמם ומוכר רק שאינני יודעת את שמו, ליאת אלה. מספיק לראות אותה, את המבטים שלה. הולכת עד הסוף עם כל מה שעושה. טקסט קצר. מ" לא צריכה אף אחד" ל"צריכה.... אחד". נשמע פשוט - אבל האיך!! איך שהיא עושה את זה - עם כל הגוף -  עם הקול, העיניים, הידיים, הרגליים, האגן... מותק אמיתית! ולסיום, הבן שבחבורה, איל כגן. פשוט הורס הבחור הזה. העביר אותנו חווית חיים שהתחילה בגיל 6, דרך חוקים נתניתיים מקומיים, כדורגל, האחות של החבר עם פטמות הדובדבן ועד לכמה כסף עשיתם בדרך האומן. איך נעלמה הילדות ונבלעה בים החיים. הוא מצחיק, קצבי, נוגע, פוגע. הוא בול!

הצליחו להכניס אפילו האבקות בבוץ ושערות סבתא שחילקו לקהל.

הערב הזה חיזק את הידיעה שהשמיים הם הגבול, ואיזה כיף שאנחנו גרים פה קרוב ויכולים להיות חלק מזה. היה לי תענוג!!! לא יכולה להגיד לכם לכו לראות.. למרות שיש מחר עוד הופעה. אין מקום! הכל מוזמן! איך אומרים שוטי הנבואה? מי שנולד הרוויח.. אז גם מי שזכה לראות.....


צטט מאמר זה באתרך | צפיות: 1725

RSS לתגובות

רק משתמשים רשומים יכולים להגיב.
בבקשה הכנס בשם המשתמש או הרשם לאתר.

Powered by AkoComment Tweaked Special Edition v.1.4.1

 
< קודם   הבא >