Image Image
 
מה נשים רוצות
זנות הדפס דואל
נכתב על ידי פרוייקט מגדר באינטרנט   
weman71במשך שלושים השנה האחרונות שוק המין השתנה דרמטית, והפך לתעשייה לכל דבר. הוא התפשט בצורה מאסיבית והפך לבנאלי בכל רחבי העולם. תעשייה זו היא חוקית ולא חוקית במקביל, שגורפת מיליארדי דולרים והופכת מיליוני נשים וילדים לסחורות. התפתחות התעשייה קשורה גם במלחמות: באזורים שבהן מתנהלות מלחמות נוצרים עוני וביקוש לזנות, וכך נשים וילדות רבות נותרות ללא ברירה ועוסקות בזנות. סיבות נוספות הן התרחבות התיירות הבינלאומית (שהופכת את מה שלא בסדר בבית שלך לבסדר במקום אחר) וצמיחה ונורמליזציה של הפורנוגרפיה.

הזנות בהיקפה הנרחב הפכה לכוח כלכלי שאי אפשר להתעלם ממנו. תעשיית הזנות מפרנסת מגוון של תעשיות מסביב לה, כמו ברים, מועדוני רקדניות, סלוני עיסוי, מפיקי פורנו, מלונות ועוד. ענפים אלו נשענים על כלכלה מחתרתית מסיבית, שנשלטת על-ידי סרסורים שקשורים לפשע המאורגן ולפוליטיקאים מושחתים שמקבלים את החלק שלהם בשלל.

רשתות מלונאות בינלאומיות, חברות תעופה ותעשיות התיירות מרוויחות בגדול מתעשיית המין.

weman7 למשל, בתאילנד העריכו בשנת 95' שרווחי הזנות היו כ-60% מתקציב הממשלה (כארבעה מיליארד דולר בשנה). תיירות המין בתאילנד אף שווקה במלים הבאות: "הפרי התאילנדי שהינו טעים מהדוריאן (פרי מקומי) הינו הנשים הצעירות". הבנק העולמי וקרן המטבע הבינלאומית עודדו מדינות באסיה, אמריקה הלטינית ואפריקה לפתח את ענף התיירות והשעשועים שלהן כדי שיוכלו להחזיר את הלוואות הענק שנתנו להן.

הזונות הזרות נמצאות בסיכון גבוה אפילו מזה של זונות מקומיות. בגלל בידודן החברתי והתרבותי הן עוסקות בזנות בתנאים סניטריים גרועים ביותר. כך הולך ומידרדר מעמדן של נשים וילדות בעולם כולו בשנים האחרונות. 

גם בארץ התרחבה התופעה בעשור האחרון. אנחנו עדות לניצול מחפיר של זונות "מיובאות", שנחטפות, נאנסות ועוברות אלימות נוראית. בארץ נסחרות מדי שנה כ-3,000 נשים בתעשיית המין, והפעילות הכלכלית הזו מוערכת בכמיליארד דולר. הפעילות של הממשלה והמשטרה בעניין היא כמעט אפסית, ובעצם ישנה העלמת עין. 

צילום:  hakill

כמובן שמי שיכולים לקנות מין הם בעיקר אנשים מהמדינות המפותחות יותר, שמנצלים את העוני במדינות העולם השלישי.

הסתכלות על זנות כמקצוע לגיטימי, שהיה קיים מאז ומתמיד (לדברי רבים), היא מוטעית ולא בוחנת את התופעה לעומקה.

הרוב המוחלט של הזונות נדחפו לעבודה זו ממניעים כלכליים ופסיכולוגיים, ונשים רבות נהפכות לקורבן של אלימות ואינוס. ידוע שנשים שהיו קורבן להתעללויות מסוג זה נדחפות בקלות רבה יותר לעיסוק בזנות. 

הצורך בזנות טמון בתרבות ההתחסדות. נשים נדחפות לקבל ערכים מזויפים שהמסר שלהם הוא שאשה צריכה להישמר מיחסי מין עם יותר מפרטנר אחד (לפי הדת), או ממספר מצומצם של פרטנרים, אחרת היא נחשבת לזונה. לעומת זאת, הגבר, לפי אותן תפיסות, לא יכול לשלוט על היצרים שלו, ולכן "ערכים" אלו לא חלים עליו. הנורמות מעוותות אלו גרמו לכך שהביקוש של גברים לנשים עלה מעבר לביקוש של נשים לגברים, וכך נשים עניות נאלצו לוותר על ה"ערכים" כדי לאכול ולהאכיל את ילדיהן.

מה שיש לעשות בנידון הוא ענישה קשה ובלתי מתפשרת לכל מי שעושה רווחים על גבן של הזונות.

ידעתם שבישראל אין אף חוק מפורש שאוסר על זנות?

יש על סחר בנשים, דרדור לזנות... אבל נגד תופעת הזנות? נאדה. 

 


 

עובד מתוך "זנות", מאמר שנכתב על ידי מלאני פלאצ'י.

פרוייקט מגדר באינרנט.

 

 


צטט מאמר זה באתרך | צפיות: 2176

תגובות (3)
RSS לתגובות
1. 23-06-2008 08:12
המטען של "חוסר המוסריות" שמתקשר למין
ולזנות מונע התייחסות לבעיה הבסיסית: ההתעללות שעוברות כל הילדות והנשים האלה, והמחוייבות הפשוטה שלנו למנוע את ההתעללות הזאת. :(
רשומים
esty
2. 23-06-2008 08:19
מזעזע לראות מה אנשים עושים בשביל כסף
כל פעם מחדש, האכזריות ורדיפת הבצע מפתיעות מחדש :sigh
רשומים
aviv
3. 24-06-2008 09:19
הקשר בין זנות וסמים
יש אנשים (גברים שוביניסטים) שמאמינים שזונות נהנות מזה. האמת שזאת אשליה מטומטמת. :(  
הכרתי קצת את הנושא כשהייתי בצבא, ולפחות בארץ נערות (וילדות) מגיעות לזה בגלל חבר שהכניס אותן לזה בכוח, לרוב אחרי שמיכר אותן לסמים, ואז כבר אין להן צלילות כוחות נפש להתנגד. הרבה פעמים הן ימותו חולות בגיל צעיר. אין פה שום דבר חוץ מהתעללות איומה.
רשומים
ayelet

רק משתמשים רשומים יכולים להגיב.
בבקשה הכנס בשם המשתמש או הרשם לאתר.

Powered by AkoComment Tweaked Special Edition v.1.4.1

 
< קודם   הבא >