Image Image
 
כל הפוסטים בבלוג
מוצרי לוואי הדפס דואל
נכתב על ידי ilan   


עוגה? שוקולד?” שאלה בת של מכרה שלי את אמא שלה. היא נענתה בשלילה כמובן, כך סיפרה לי האם הגאה. “שוקולד?! אצלי?! ממני היא יכולה לקבל עוגת תמרים. עוגת שקדים. מקסימום עוגת קינמון. אבל שוקולד?! היא כל הזמן רוצה שוקולד וממתקים...”

ניסיתי לטעון שהשד לא נורא כל כך. שקצת שוקולד מפעם בפעם עוד לא הרג אף אחד. שעם הסירוב המתמיד אין פלא שהילדה רוצה רק שוקולד וממתקים. שאצלנו המצב שונה. אף פעם לא הגבלנו כמעט. אם יש ממתקים מותר לאכול אותם. לגיטימי לרצות וגם לקבל. והילדים? מתמודדים בהצלחה. לפני מספר חודשים קנינו להם שקיות ממתקים ענקיות בדמי החנוכה שקיבלו. מדי פעם הם אוכלים ונהנים, אך בגדול השקיות עומדות בארון, מלאות בממתקים שאין להם הופכין.

לא היה עם מי לדבר. “נו בטח. הילדים שלך. עם הילדה שלי זה לא יעבוד. אצלה אני חייבת להגביל.” שוין... אם את אומרת (מיותר לציין שהילדה שלה היא ילדה טובה ומחונכת להפליא יחסית לילדי השובבים (שרק ישארו כך!)). משום מה אני די בטוח שאם הייתי מסרב באופן נחרץ לכל בקשת ממתקים של הילדים שלי הם היו מוצאים איך לקבל את הממתקים שלהם, ובכמויות גדולות בהרבה מהכמויות אותן הם אוכלים היום."טופו הוא אויר דחוס!” ציטט בשמחה חבר לעבודה. יש בזה משהו, אני חייב לציין – הוא חסר טעם לחלוטין, מקבל כל צורה שתרצו, וניתן לחקות עימו כל חומר גלם אחר.

לא פלא, עם כך, שתבשיל טופו שבושל לפני שלושה ימים לא שרד עד היום (בקירור). זיהום האויר בארץ מגיע למימדים מפחידים, לאחרונה.לפני זמן לא רב יצאנו לפיקניק קטן לא הרחק מהבית. עברנו בדרך בחנות ה"טבע" וה"בריאות" הקרובה למקום מגורינו, כדי לקנות מצרכים. מה אגיד לכם? המצב חמור. לחם כלשהו מצאנו (מובן שהיו בו אי אילו אגוזים, פירות, וחפצים אחרים בלתי מזוהים). גם עם הממרחים ניתן להסתדר – חומוס וגבינה יכולים להיות “בריאותיים”. הילדים רצו גם מיץ. מובן שיש מיץ בחנות טבע! המבחר גדול: מיץ חמוציות, מיץ דובדבנים, מיץ חמוציות עם דובדבנים, מיץ דובדבנים עם חמוציות, מיץ חמוציות של יצרן אחר, ועוד היד נטויה. מבט קצר בתאריך הייצור מגלה שהמיצים שהו זמן רב מאד על המדף. למרבה ההפתעה, אף אחד לא מעלה על דעתו לרכוש אותם. מבט קצר ברשימת המרכיבים מגלה שהם דומים להפליא למרכיבים בכל מיץ אחר (אם כי חומר השימור W657 הוחלף בR936). הם בריאותיים בדיוק כמו טורטית (אבל מיוצרים בחו"ל, ויש להם פוזה של מוצר בריאותי, ולכן הם עולים בהתאם).

הרי ידוע שחמוציות הן טבעיות בהרבה מתפוזים או ענבים. בעיקר אחרי שימור והוספת חמרי טעם וריח. לא פלא שהחברה של הילדה לגמה מהמיץ המדובר והכריזה בהתלהבות ש"יש לזה טעם כמו של חלב סויה!”

 בשנים האחרונות אני ער ליותר ויותר התעללויות בילדים על רקע ממתקים. במקום קצת שוקולד פה ושם מקבלים הילדים תחליפים שונים ומשונים, שמידת בריאותם מוטלת בספק. זאת כדי שההורים יוכלו לספר שאצלהם הילדים לא אוכלים ממתקים. והטעם – בהתאם. כל דמיון לטעם המקורי מקרי בהחלט. כל דמיון למשהו טעים פשוט אינו קיים. מזעזע. מישהו בUNICEF היה צריך לתת על זה את הדעת.

מצטער, אבל מטריות ה"שוקולד" הנמכרות בבתי המרקחת מעלות לי את הסעיף. הלאה עם מוצרי הלוואי של תעשיית החרובים.


צטט מאמר זה באתרך | צפיות: 1587

תגובות (2)
RSS לתגובות
1. 08-06-2008 09:21
ואני דווקא בעד
מוצרי בריאות :p  
נכון שצריך לבדוק באמת מה הם מכילים, ונכון שהמחירים שלהם מגוחכים לגמרי :roll
רשומים
esty
2. 08-06-2008 19:50
אפשר לתת כמויות גדולות גם של ממתקים
בריאים. אין קשר בין הגבלות מיותרות לבין סוג ואיכות האוכל ;)
רשומים
aviv

רק משתמשים רשומים יכולים להגיב.
בבקשה הכנס בשם המשתמש או הרשם לאתר.

Powered by AkoComment Tweaked Special Edition v.1.4.1

 
< קודם   הבא >