Image Image
 
אוניברסיטה להורים הדפס דואל
נכתב על ידי אפרת תמרקין   
efrat51יום חמישי, שמונה בערב. אנחנו אחרי שיעורי הבית וארוחת הערב, ולפני האמבטיות, סידור הילקוט והסיפור לפני השינה. סוף היום, סוף השבוע ואני כבר גמורה. אני נועלת מגפיים, לובשת מעיל... ובורחת מהבית.
אני לא צריכה לנסוע רחוק, במתנ"ס מחכים לי עוד כמה הורים שמצאו שיטה מצוינת לחמוק מהבית בשיא האקשן.

קבוצת הורים בשיטת אדלר

השבוע מתקיימת הפגישה האחרונה של קבוצת ההורים שלנו. בחודשיים האחרונים נפגשנו אחת לשבוע בקבוצה קטנה ובאווירה אינטימית, העלינו בסדנה סוגיות מחיי היום יום, וגילינו דרכים חדשות להתמודדות עם אתגרי ההורות. הנושאים שבהם עסקנו בקבוצה היו מגוונים והתמקדו בקשיים שלנו, ההורים, בדרך ליחסים טובים ולאווירה חיובית במשפחה.

קיבלנו כלים ליישום יומיומי בקשרים עם הילדים, כמו איך לתת לילדנו את תחושת השייכות, את ההרגשה שהוא חלק חשוב וחיוני למשפחה. למדנו כיצד להתמודד עם התנהגויות לא רצויות (של הילדים...), מה חשיבותם של חוקים וגבולות, מהן דרכי חינוך מועילות ולא מועילות, ואילו אלטרנטיבות יש למתן עונש - ויש!

928569_reaching_handsמאחוריי שני תארים וכמעט עשרים שנות קריירה, אולם באתגרים כמו שמציבים בפני שני הבוסים הצעירים שלי לא נתקלתי קודם, הרגשתי שאני צריכה עזרה.  אפרת תמרקין, מנחת הסדנא, אומרת ש"הורות היא ה"מקצוע" המורכב ביותר בעולם, המקצוע התובעני ביותר, זה הדורש הכי הרבה כישורים – ההורה הוא טבח, פסיכולוג, רופא, מורה ומה לא.

צילום:  juliaf

והכשרה??? לא בית ספר, לא תואר ראשון ולא דוקטורט מכינים אותנו לקראת תפקיד חיינו. תפקיד שאינך יכול להתפטר ממנו...

הורים  מגיעים עם תינוק חדש הביתה ומגלים שהוא לא מגיע עם דף הוראות, מתחיל מסע ארוך של ניסוי, טעיה והרבה מאד תהיות.

בעבר, בחברה המסורתית הכללים היו פשוטים וברורים, מי שעמד בראש המשפחה, קבע והחליט עבור כל בני המשפחה שקיבלו את הדין.

בעבר לביחד המשפחתי היה יותר מקום, להורים הצעירים היה מודל לחיקוי במסגרת המשפחה המורחבת.

כיום אנו חיים בעידן של דמוקרטיה ושוויון, הילדים תופסים את מקומם לצד המבוגרים ולא מוכנים להיות נשלטים. אנו שומעים לא פעם ביטויים כמו "אתה לא תקבע לי", "אני מחליט על עצמי" והסמכות ההורית נשחקת וקטנה.

אנחנו נמצאים בעידן של בלבול, מבוכה וחוסר בטחון בהורות, הורים רבים מרגישים שהם צריכים להיות ההורים המושלמים ולגדל ילדים מושלמים, ומוצאים את עצמם מלאי יסורי מצפון, לבטים ואכזבה כשהמציאות היא לא זו שציפו לה."

בדיוק לשם כך קיימת הסדנא. הסדנא מאפשרת רכישת כלים אשר יסייעו לבניית יחסים טובים יותר בבית. אנו לומדים להבין התנהגויות מפריעות ודרכים לשנותן, לומדים להציב גבולות בלי להיכנס למאבקי כוח, ומרוויחים את המשפחה שלנו מחדש.

סדנת ההורים פרושה על פני כ 10  מפגשים, הקבוצה שלנו ביקשה עוד... וקיבלנו שלושה מפגשים נוספים בהם התעמקנו יותר בנושא יחסים בין אחים. הסדנא שלנו מסתיימת ואני חוזרת לאמבטיות, הפעם יש לי הרבה יותר כלים כדי לעבור אותן עם חיוך.

 

נכתב על ידי אסתי רוזינסקי - אמא שהשתתפה בקבוצת הורים.

 

אפרת תמרקין - מנחת הורים

מעבירה סדנאות הורים בנושאים שונים.

מדריכה הורים באופן אישי.

כתובת דואל זו מוגנת מדואר זבל, אתה צריך לאפשר Javascript בכדי לצפות בה


צטט מאמר זה באתרך | צפיות: 1485

RSS לתגובות

רק משתמשים רשומים יכולים להגיב.
בבקשה הכנס בשם המשתמש או הרשם לאתר.

Powered by AkoComment Tweaked Special Edition v.1.4.1

 
< קודם   הבא >