Image Image
 
העולם בכף ידך
חכמת כף היד הדפס דואל
נכתב על ידי אסתי הורן   

 

 קריאת כף היד מתקשרת בעינינו עם הקוראת בקפה היושבת בביתה המגובב וההדור מול כדור הבדולח, וכשרלטנים אחרים מוכרת אשליות לנשים תמימות תמורת כסף רב...  וכי מה כבר אפשר לראות ביד?

אנחנו הרי מכירים את היד כאת כף ידנו, אין שם כלום...

האמנם?

תורת כף היד, הכירולוגיה, הקיימת כבר מן האלף השני לפנה"ס ונלמדה כחלק ממדע הרפואה ביוון וברומא, נחקרת בהרחבה בתקופתנו על צדדיה הפסיכולוגיים והרפואיים. במחקרים נמצא כי אזורים גדולים במוח אחראים על עצבוב כף היד, על השרירים והעצבים הרבים שבה, וכי מניפולציות המבוצעות על כף היד- לחיצות, חימום וכד', גורמות לתגובות מוחיות חזקות, רגשיות, גופניות והתנהגותיות. כף היד, אם כך, מהווה מעין מפה חיצונית של הנעשה במוחנו, וכך ניתן לראות בה את הידע הפנימי שלנו על עצמנו. את מה שהתודעה לא תמיד מכירה, אבל המוח יודע.

הכרות זו עם עצמנו, לאור הניסיון והידע הרב שנצבר בנושא קריאת היד, מעמיקה ביותר: היא כוללת את כשרונותינו, תכונותינו, יחסינו עם הורינו, חברינו, בני זוג וילדים, על הקשיים הקיימים בהם והדרכים לשנותם. אנו רואים ביד את כישורינו המקצועיים והעסקיים, מצבנו הבריאותי והדרכים לשנותו, התפתחותנו הפנימית והרוחנית, תפישות העולם שלנו, צרכינו השונים ומידת מימושם, דפוסי התנהגות וסדרי עדיפויות. כמו כן ניתן לראות בכף היד את ההיסטוריה הרגשית, התפישתית, המקצועית והבריאותית שלנו, כולל ההתפתחויות הצפויות בעתיד - במידה שנמשיך באותם כיוונים. העתיד תלוי בנו, וניתן לצפותו רק על פי הנקודה בה אנו נמצאים כרגע. שינויים שאנו עושים משנים גם את כף היד.

 למידת כף ידנו מאפשרת לנו לראות מה גורם לנו אושר, מה מקשה עלינו או מעכב אותנו וכיצד להתמודד עם קשיים אלה ולהתפתח. אנו לומדים אילו כשרונות חבויים בנו שאם יבוטאו יגרמו לנו שמחה. מה באמת חשוב לנו, על מה לשים את הדגש, איפה ועם מי אנחנו פועלים לא נכון ואיך כדאי לשנות זאת. כיצד עלינו לשמור על בריאותנו, ואיך לחיות חיים מלאים, מעמיקים, מספקים ומאושרים יותר. זוהי החכמה הפנימית שלנו. פעמים רבות היא שונה מן התפישות המקובלות, ולכן גם מפתיעה, אך היא באה מאיתנו, ואנו מזהים את התאמתה לנו ואת האמת שבה.

 קריאה של הרבה מאד ידיים מאפשרת הבנה אנושית מזווית ייחודית, פנימית ושונה. הצרכים האנושיים, הקשיים, הדרכים והתפישות מתגלים במלוא אמיתותם ומקוריותם. לימוד והבנה שלהם מגלה חכמה מיוחדת, עמוקה, אנושית מאד, על הדרכים שלנו אל האושר.  חכמת כף היד.

איך קוראים את כף היד?

 קריאת כף היד מתייחסת לשפע המידע הנמצא ביד: צבעה, הטמפרטורה שלה, גמישות הכף והאצבעות, מרקם העור, הורידים, מבנה היד, הפרופורציות בין חלקיה השונים, הגבעות, טביעות האצבע, טביעות העור (דרמטוגליפים), וצורת החזקת הידיים. הציפורניים על גודלן, צורתן, צבען ומרקמן, מספקות מידע רב, בעיקר מידע רפואי הנלמד מצבען ומכתמים, חריצים ופגמים אחרים בהן (ציפורניים של מעשנים כבדים, למשל, יהיו צהובות ומעוקלות). האצבעות משקפות תחומים שונים בחיינו, ונבדקת צורתן, כיפופן קדימה ולצדדים, מיקומן ביחס לאצבעות האחרות, הרווחים ביניהן, והאורך והרוחב של כל אחת משלוש החוליות המרכיבות כל אצבע. כן נבדקים קווי כף היד, המספקים מידע רב הכולל גם את ההיסטוריה ואת התחזית לעתיד בחייו של הנבדק, וכוללים את שלושת הקווים המרכזיים- החיים, הלב והראש, שלושת המשניים- הגורל, אפולו וקו הבריאות, וקווים רבים נוספים.

 על מנת לראות בבירור את כל קווי כף היד, טביעות האצבעות והדרמטוגליפים, ועל מנת להקל על קבלת תמונה מלאה של הידיים ובדיקת פרופורציות, נוהגים אנשי מקצוע ליצור הדפס של כפות הידיים. ניתן להשתמש לשם כך גם בצילום שלהן במכונת צילום. yad

 כך למשל ניתן לראות אם קיימים דרמטוגליפים של לולאות הנכנסות ליד בין האצבעות, ומשקפות תכונות אופי שונות: לולאה בין האצבע והאמה (אצבעות יופיטר וסאטורן) מעידה על כושר מנהיגות מיוחד. לולאה בין האמה לקמיצה (סאטורן ואפולו) נפוצה למדי ומעידה על תכונות של אכפתיות, מעורבות ואחריות. לולאה בין הקמיצה לזרת (אפולו ומרקורי) מעידה על חוש הומור, ולולאה הנצמדת לבסיס אצבע אפולו תעיד על סגנון אישי ייחודי ובולט. לולאה שאינה מושלמת מבטאת תכונה פחות חזקה.

   תמיד כדאי לבדוק מספר כפות ידיים על מנת לקבל תמונה מקיפה יותר, והדבר חשוב בעיקר כשמדובר בתכונות כמותיות, כגון אורך, רוחב, עובי וצבע, בהן קשה לזהות את מאפייני היד שלנו בלא להשוותה לידיים אחרות.


צטט מאמר זה באתרך | צפיות: 2996

RSS לתגובות

רק משתמשים רשומים יכולים להגיב.
בבקשה הכנס בשם המשתמש או הרשם לאתר.

Powered by AkoComment Tweaked Special Edition v.1.4.1

 
< קודם   הבא >