Image Image
 
כל הפוסטים בבלוג
קצרים הדפס דואל
נכתב על ידי ilan   

הילד עכשיו בשלב ההתפתחותי הדורש ערנות רבה במיוחד מצד ההורים (שגם ככה כבר בפאניקה מתמדת כמעט ארבע שנים). דארווין וודאי היה מתהפך בקברו, אבל לי נראה שמוצאו של האדם הוא דווקא מהחתול. הוא מטפס בזריזות מדהימה על כל דבר (עצים, גדרות, וכדומה) - אבל לא תמיד הוא יודע לרדת. אתמול, לדוגמא, המפרי שומע לפתע צווחות נרגשות של "אבא, הצילו!". לאחר ריצה החוצה התגלה הילד כשהוא אוחז בשתי ידיו בענף של עץ, בעוד רגליו מפרכסות למטה, בגובה לא זניח.

לילד ולאבא שלום.


הילד הולך בצעדיו של אבא, אבל בקצב מהיר בהרבה. בעוד אביו החל להשתעשע במחשב כשהיה בן 11 בערך, הילד החליט שהזמן הנכון הוא גיל שלוש. כבר שנה שהוא אוהב לכתוב אותיות ומילים במחשב (רעיון לגרסא שמייקרוסופט עוד לא הוציאו: Office, Toddler Edition). לאחרונה, כשהילד היה חולה (ראו כאן), קנינו לאחותו הגדולה (בת חמש וחצי) משחקים שיתאימו לגילה (כלומר משחקים המיועדים להעשרת ילדים בכיתות בי"ס היסודי - לילדה, מסתבר, זה קל). הילד, בן הארבע, רצה לשחק גם - אז הוא משחק. ושולט במשחקים, כמובן, כי הוא יכול הכול. על היכרותו עם האותיות, המספרים, והיכולות, הוא כבר מוכן לכיתה ב' לפחות.

נראה מה לעשות עם זה בשנה הבאה.


לכבוד יום הולדת ארבע המממש ובא של הילד התבקשו קרובי המשפחה להביא לו משחקי מחשב חדשים לגיל המתאים (כלומר, המיועדים לילדים בני חמש או יותר). בין השאר קיבל הילד משחק של "גורדי עושה חשבון" (או משהו כזה), ובו מכה הילד הצוהל בעזרת פטיש סגול על וירוסים צבעוניים המנסים לאכול עגבנייה. במשחק אחר באותו הדיסק יש מדען מצויר בעל מבטא אמריקאי מדווח שהוירוסים תקפו את כרטיס הקול במחשב, ועזרתו של הילד נדרשת למלחמה בהם. אם לא ידעתם, וירוסים הם יצורים ירקרקים חמודים שעליהם כתובים תרגילי חשבון בצהוב, ויש לרסס אותם בספריי שעליו כתובה התוצאה הנכונה. הבעיה היא, שאם מרססים בספריי הלא נכון, הוירוסים עושים צליל חמוד בהרבה מצליל התפגרותם המזעזע. אם לא מצליחים להרוג את כל הוירוסים מספיק מהר, מדווח המדען: "לא הצלחתם להציל את כרטיס הקול ממתקפת הוירוסים. נסו שוב."

לפחות כרטיס הקול נשאר מספיק בריא כדי להגיד את זה.


הילדה אוהבת להעמיד דברים על דיוקם, ולכן מתקנת את דבריו של הילד מדי פעם (כי הם לא מדויקים מספיק, לטעמה). את הילד, לפעמים, זה מעצבן. ביום שישי, בדרך הביתה, צווח עליה הילד "את עושה לי את המוות".

המפרי שליד ההגה כמעט עשה תאונה מרוב צחוק.


הילדה נטולת כל פחד מחיות. לפני זמן מה יצא הגן שלה לחוות הצמחים הטורפים. מסתבר שיש שם גם נחשים, בנוסף לצמחים הטורפים. ההורים הזדעזעו, הגננת כמעט פרצה בצווחות. הילדה (כמו רוב ילדי הגן, בעצם) רק רצתה להחזיק וללטף אותם. היא החזיקה חמישה נחשים שונים, ועשתה להם אמבטיה. גם צפרדע הילדה החזיקה בשמחה, וצווחה בהתלהבות כשזו קיפצצה לה. רק תיקן אפריקאי היה יותר מדי בשבילה - לזה היא לא רצתה להתקרב. אבא מתחיל להריח קריירה בווטרינריה.

לנחשים ולצפרדע שלום.


צטט מאמר זה באתרך | צפיות: 1558

RSS לתגובות

רק משתמשים רשומים יכולים להגיב.
בבקשה הכנס בשם המשתמש או הרשם לאתר.

Powered by AkoComment Tweaked Special Edition v.1.4.1

 
< קודם   הבא >