Image Image
 
איכות חיים
איך להכיר באינטרנט את גבר חלומותייך? הדפס דואל
נכתב על ידי אסתי הורן   
 

אם את חולמת על האיש שיאהב אותך בכל עת, בבריאות ובחולי, בעושר ובעוני, עד שהמוות יפריד ביניכם, ואם שום דבר כזה לא מראה כוונות להגיע אי פעם- אז כנראה הבעיה היא, שהרעיון לעשות משהו בשביל למצוא את האיש הזה, מעורר בך חלחלה. אין לך מושג איך עושים את זה. אין לך כוח לכל הנודניקים האלה. ובעיקר- את לא מוכנה לקחת את הסיכון שליבך שוב יישבר.

למרבה המזל הייאוש הנוח עובר מתישהו, ומגיע היום שבו את מרגישה שכבר יש לך כוח, ואפילו מרץ, ואת מוכנה לנסות. עכשיו כל מה שדרוש לך הוא הידע שכאן, המבוסס על הרבה ניסיון של כאלה שעברו את התהליך מקצה לקצה, שיוכל לעזור לך לא לחכות חודשים בין פגישה מאכזבת אחת לבאה, לא להיגרר להמוני פגישות מיותרות עם אנשים שלא היית רוצה לפגוש לעולם, אלא להיות מחוזרת, להכיר אנשים מעניינים, ואפילו, לא תאמיני, ליהנות בדרך.

הדרך לעשות את זה, כמו כל דבר בחיים בשנים האחרונות, היא באינטרנט. זה המקום למצוא גברים איכותיים (לא אלה שהיו בהרקדה אצל שולה, זאת שגרמה לך להסתגר בבית שנתיים מההלם), ולקשור קשרים רציניים. העובדה שהאינטרנט פתוח לכולם מאפשרת לך לבחור את האדם המתאים עבורך מתוך מאות אלפי הגברים הפנויים הנמצאים שם במיוחד בשבילך. זה שהאינטרנט זמין ונוח כל כך מאפשרת אליו גישה גם לגברים ונשים עסוקים (כמוך), או לכאלה הנבוכים ממפגשי היכרויות יזומים (כמו כולנו). עם זאת היכרויות דרך האינטרנט, כמו שמזהירים אותנו בהתלהבות כל שני וחמישי, יכולות לצפון בחובן גם כמה בעיות, כך שהכרת הדרכים לסנן, להיזהר ולבחור, תעזור לך לעבור את התהליך לא רק בכיף אלא גם בשלום.  


  1. מה בעצם את מחפשת?

prince1רבות מאיתנו מחפשות את גבר החלומות, וזאת בעיה אמיתית כיוון שהגבר הזה נמצא, לצערנו, רק בחלומות. (אם להודות על האמת גם אנחנו לא נשות-חלומות שרק עושות אהבה ואוכל, נניח, כל היום, וטוב שכך, כי אנחנו מעדיפות להיות נשים אמיתיות, חיות ובועטות).

לי אישית דווקא יצא פעם להכיר את גבר החלומות שלי, ולהפתעתי הרבה הוא היה כל מה שדמיינתי משחר נעוריי: חתיך ורציני, אמן ואידיאליסט, גבוה, רחב כתפיים, משעשע ומרשים -כל הרשימה. לא לקח לי הרבה זמן לגלות שנוסף לכל מעלותיו, הוא היה גם בלתי-נסבל, משעמם, עסוק בעצמו, ובעצם שטחי למדי. הבעיה היא בחלומות שלך, תאמרו וודאי, ובצדק- הם לא היו החלומות הנכונים. זה בהחלט נכון, אבל כדי לגבש לנו חלומות מוצלחים על האיש אותו אנחנו מחפשות עלינו להכיר מקרוב אי-אילו גברים. ללמוד שלא תמיד הטיפוס הגברי השתקן והסקסי עליו חלמנו הוא זה שאיתו יהיה לנו טוב, ושאולי דווקא האיש החם, הפשוט והחכם שאיתו אנחנו במיטבנו, יכול להיות האדם עמו כדאי לנו לקשור את חיינו. הרבה פעמים התכונות החשובות ביותר נראות לנו כל כך מובנות מאליהן, שאנחנו אפילו לא בודקות את קיומן עד שמאוחר מדי. בקיצור, עלינו ללמוד לזרוק את נסיכי-החלומות, להבין מה באמת נחוץ לנו, ואז לחפש את מי שבאמת יעשה לנו טוב.


  2. איפה מחפשים? 

הדרך היעילה להכיר הרבה גברים מתאימים היא באתרי ההיכרויות הגדולים, או באתרי היכרויות קטנים יותר המותאמים לקבוצה ספציפית בה את מחפשת: דתיים, צמחוניים, בני 50+, או בודהות מוארים. את השמות והקישורים של אתרים כאלה ניתן למצוא על ידי הפעלת חיפוש על מילה כמו "היכרויות". כדאי להיכנס לכמה אתרים כאלה ולהתרשם, ולא מומלץ להירשם במספר אתרים במקביל, לפני שתוודאי שהאתר המועדף עלייך לא מציף אותך ביותר פניות מכפי שאת יכולה לבדוק. כן כן, מתכוונים אלייך.

דרך נוספת להיכרות היא בצ'אטים של אתרי היכרויות או אתרים אחרים. החיסרון של דרך זו הוא שאין לך שום מידע על האנשים איתם את מדברת, ורק מיעוטם יתאים לך בסופו של דבר, אם בכלל. היתרון בצ'יטוט הוא בעיקר עבור אלה הנהנים מהאווירה החברתית, החופש הפרוע והשיחות המשעשעות המתקיימות לעיתים בצ'אטים כאלה.

מקום אחרון להיכרויות הוא באתרים שאינם מיועדים להיכרויות, אלא עוסקים בנושאים המעניינים אותך, גידול דרקונים למשל. גלישה באתרים כאלה נועדה בעיקרה להנאה מעיסוק בנושא האתר, אך מתוך היכרות עם חובבים אחרים של התחום תיתכן לעיתים גם היכרות עם אדם בעל תחומי עניין משותפים ואולי אף תכונות מתאימות (כמו חצר גדולה מספיק בשביל דרקון). מובן שהיכרות בדרך כזאת לא מאפיינת דווקא את האינטרנט: כשלרגל הקמת האקווריום שלי, למשל, גלשתי באתר חובבי אקווריומים, הזדמן לי להכיר אישית שלוש-מאות גברים העוסקים בתחום וגם שלוש נשים העוסקות בו, כך שבהחלט התקבל שם יחס מוצלח מבחינה רלוונטית מסוימת. עם זאת גם כשהצטרפתי לקורס מעשי ובלתי וירטואלי בעליל באמנויות לחימה, מצאתי את עצמי כאישה כמעט יחידה בקשר גופני הדוק עם עשרות גברים צעירים, חתיכים ונחמדים. (מובן מאליו שאל תחומי העיסוק האלה הגעתי רק לאחר שכבר הייתי בקשר מחייב, וכל המבחר הנפלא הזה כבר לא הביא לי שום תועלת...).

בכל מקרה, אם יש לך מטרה למצוא מישהו בקרוב, לא תוך עשרות השנים הבאות, אתרי ההיכרויות הם הדרך הנוחה. את בוחרת לך אתר מתאים, ואז עלייך לפתוח בו כרטיס על עצמך. בעיה בפני עצמה.

prince2  

 

 

 

 

 

 

 

 

צלם: pinkbelt http://yotophoto.com/search?page=3&kw=dating


3  . מה לכתוב על עצמנו?
פתחנו כרטיס, או שמישהו פנה אלינו בצ'אט או בפורום. מה לספר על עצמנו?

התשובה הקצרה: את האמת.

התשובה הארוכה: את התכונות שלנו שבגללן היינו רוצים שיימשכו אלינו.

זה לא דבר טריוויאלי. בעיקר כי רובנו לא יודעות מהן, בעצם, התכונות האלה. זה הזמן לשבת ולחשוב על כך. ואז לכתוב אותן, ובקיצור.

עניין המראה החיצוני, למשל, שנדמה שכל גבר באינטרנט שואל אותנו קודם כל עליו, ובחלק מהמקרים רק עליו. (וזה לא בהכרח בגלל שזה הדבר היחיד שחשוב לגברים. בהרבה מהמקרים זה רק כי הם לא יודעים מה עוד אפשר לשאול). מה לענות כששואלים אותך איך את נראית?

לטעמי יש רק שתי תשובות נכונות לשאלה הזאת: טוב, או בסדר. את לא תגידי להם שאת מכוערת, גם כי הם לא יישארו לקרוא את המילה הבאה שלך, וגם כי זה לא נכון- בניגוד למה שהפרסומות רוצות שנחשוב, לכל אישה יש יופי, בדרכה שלה. לא כדאי לך גם להגיד שאת נראית מהממת, כי גם אז הם לא יטרחו לקרוא את המילה הבאה שלך לפני שירוצו לטלפון, ואת כנראה רוצה שיתייחסו גם לעוד תכונות שלך, לא שיתייחסו אלייך כמו אל בובת בארבי. אז תגידי שאת נראית טוב. לא סקסית, אלא אם כן את מחפשת רק סטוץ. לא טוב יחסית לגילך. טוב.

אחר כך את יכולה לפרט להם קצת מהפרטים חסרי-המשמעות למדי שהם רוצים לשמוע: גובה, מבנה גוף רזה או רגיל או מלא, צבע ואורך שיער, צבע עיניים, וזהו, בערך. אין מה לעשות, אי אפשר להעביר מראה דרך מלים, ומי שמתעקש יותר מדי על הנושא הזה לא שווה את הזמן שלך, גם לא אם יש לו את הסיפור סוחט הדמעות על זאת שסיפרה לו שהיא נראית ככה ובעצם נראתה ממש לגמרי ככה וככה. תעברי לנושא הבא, ואם אין לך פרטנר למעבר הזה- אז לאדם הבא. זה היתרון באינטרנט- תמיד יש לך עוד אופציות.

מה עוד לכתוב? את שאר הדברים שאת רוצה שמי שיבחר בך יידע: תכונות אופי שחשוב לך שבן זוגך יעריך, כמו יושר, או טוב לב, או מעורבות, או חופש, או ידע בכישוף, בעיקר אם אלה התכונות שחשוב לך שיהיו גם בו, תחומי עניין שלך, ודברים שאת אוהבת לעשות (עם החתול השחור). כדאי גם לכתוב משהו ייחודי- תכונה, מוטו, ציטוט, משהו שיגדיר אותך ושאותו אפשר יהיה להבין ולזכור: אם עדי, למשל, כותבת על עצמה- "בחורה קצת משוגעת מחפשת בחור שאוהב לעשות שטויות", הרי שכל שנותר לה לעשות הוא רק לבחור...

    4. מה לחפש אצל אחרים?

במי לבחור? למי לתת את הטלפון שלך? מה יעזור לך לסנן את כל הלא-מתאימים?

חשוב כמובן למצוא אנשים שהתכונות שלהם מתאימות לך וחשובות לך ( כגון בעלות על מצנפת אפורה), ושאין להם תכונות שמפריעות לך באמת (כמו אקסית שעדיין גרה במיטתם). עדיף שהתכונות האלה יהיו תכונות שמעידות על יושר ומחשבה, ולא תכונות אופנתיות שיימצאו אצל כולם על תקן ה"רגיש, ספונטני, ובעל חוש הומור". חשוב מאד לבחור כאלה שמחפשים סוג קשר כמו שאת מחפשת. כדאי שיהיו כמה פעילויות ששניכם אוהבים לעשות (כמו צניחה חופשית לתוך הרי געש). יהיה נחמד אם יהיו גם תחומי עניין משותפים, אבל זה באמת לא הכרחי.

אפשר להתייחס לתיאור של המראה, אבל לקחת אותו בעירבון מוגבל, כי בתחום הזה תמיד יהיו הפתעות. אפשר למסור ולראות תמונות, אבל אליהן כדאי להתייחס עוד יותר בזהירות, כי משום מה, מניסיוני, אין כמעט קשר בין התמונות לאיך שהאדם נראה במציאות. יצאתי פעם עם בחור שבתמונתו נראה הר של תלתלים מרדניים שתחתיו הסתתר צעיר פרוע וסורר על גבול העבריינות. כשנפגשנו נדהמתי לגלות את המודל למושג ה"יורם" בכבודו ובעצמו: חולצה לבנה מכופתרת ומכנסיים עם קפל מגוהץ, שיער רטוב המסורק בקפידה עם שביל בצד, ומהוגנות משמימה ובוגרת להפליא. לפעמים ישנן נקודות זיהוי כלשהן בין האדם לתמונה, אבל אי אפשר באמת לבנות עליהן.

 

prince3

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


צלם: graphiteBP .

      5. מתי נפגשים?
בחרת, אישרת, השלב הבא הוא הטלפון. טלפון גברי טיפוסי יימשך כשלוש דקות, ויכיל את שתי השאלות המעמיקות: "אז איך את נראית?" ו"אז מתי נפגשים?". לא שהוא לא רוצה לדבר איתך. טוב, לפעמים הוא באמת לא רוצה, כי יש לו משהו יותר חשוב ודחוף לעשות, כמו טלוויזיה, אבל בדרך כלל הוא רוצה, הוא רק לא יודע מה להגיד. כאן, מה לעשות, את צריכה להיכנס לתמונה.

הדרך היעילה ביותר שמצאתי לסנן מי מתאים, ובעיקר מי לא מתאים, ולמנוע הרבה בלבולי-מוח וכאבי-לב בהמשך, היא להציע לדבר ולהכיר קצת לפני שתחליטו אם אתם רוצים להיפגש, ולעשות את השיחה הזאת ארוכה ועמוקה ככל שמתאפשר. אם תוכלו לדבר שעתיים-שלוש-ארבע, תדעי טוב למדי מי האדם הזה שבצד השני, הוא יהיה חצי מאוהב במי שהיה מוכן להקשיב לו כל כך ברצינות, ואם תחליטו להיפגש, גם מראה מאכזב של אחד מכם לא יפוצץ את הפגישה על ההתחלה אם כבר יש לכם עבר משותף.

אבל על מה בשם אלוהים אני יכולה לדבר עם מישהו שאני לא מכירה? את שואלת את עצמך בייאוש. זה היתרון של סיטואציית ההיכרות: את יכולה לדבר איתו על הכל.

מקום טוב להתחיל ממנו הוא בדברים שהוא עושה- עבודה ועיסוקים נוספים. לא תמיד כל כך מעניין לדעת מה בדיוק הוא עושה, אבל השאלה החשובה היא תמיד ה"למה": האם הוא בחר בהוראת כתה ח' כי החלום שלו מילדותו הוא לעשות את זה אחרת, או כי ככה יש לו הרבה זמן לישון, או כי הוא לא הצליח בדברים שבאמת רצה, כמו לעשות מיליון דולר בשנה? האם הוא מזדהה עם הסיבות שמניעות אותך בפעילויות שלך? מה השאיפות והחלומות שלו? מה הוא מחפש בקשר? ולמה הוא לבד עכשיו- האם כי הוא עוד לא מצא את האישה המושלמת? (אל תחמיאי לעצמך למרות רמזיו - זאת לעולם לא תהיה את, או כל אישה מציאותית שבהישג-יד). האם הוא נפרד מחברה בגלל חוסר התאמה? ומה הייתה חוסר ההתאמה, והאם היא כללה את העובדה שציפה ממנה להיות זאת שמבשלת, מכבסת, מנקה ומפנקת ומעצמו להיות זה שנורא עוזר כי הוא מוריד בעצמו את הזבל?

שיחות היכרות יכולות לעסוק גם במיהו אלוהים שלו, ושלך, ובאיזה מקומות בעולם הייתם, ולמה. אפשר לשאול ולספר על קשרים עם בני זוג, עם הורים או ילדים, עם חברים ועם חיות-מחמד. אפשר לדבר על פוליטיקה, אבל כנראה לא כדאי. אפשר להכיר אנשים לעומק, ליהנות מעצם ההיכרות, להכיר על הדרך קצת יותר גם את עצמך, ולדעת, בסוף, אם את באמת רוצה פגישה.

  לחלק השני של הכתבה

 


צטט מאמר זה באתרך | צפיות: 5239

תגובות (2)
RSS לתגובות
1. 13-01-2008 20:14
כתבה מעניינת מאד
כתבה מעניינת מאד
רשומים
Natan
2. 15-06-2008 13:25
כתבה עיניינית ומעניינת
יש פה אחלה טיפים 
ממש אהבתי את הכתיבה,קלילה והומוריסטית :grin
אורח
שרית

רק משתמשים רשומים יכולים להגיב.
בבקשה הכנס בשם המשתמש או הרשם לאתר.

Powered by AkoComment Tweaked Special Edition v.1.4.1

 
< קודם