Image Image
 
הכתבות שלנו
מה עושים? הדפס דואל
נכתב על ידי ניב דור כהן   
niv11הדרך אל ההבראה ארוכה. דבר ראשון צריך להפסיק להאמין לפרסומים של חברות המזון, להם יש אינטרס כלכלי ולאו דווקא אינטרס לשמירה על בריאותינו. המידע שקראתם עד כה יכול לייאש ולגרום לאטימות. רוב האנשים בעולם עוצמים את עיניהם לא מתוך רשעות אלא בעיקר מתוך בורות ופחד. כעת יש בידכם ברירה, אתם יכולים לפעול. יש לנו סיכוי להפוך את התהליך, הכוח נמצא בידינו ולא בידי התאגידים הגדולים. בלעדינו אותם תאגידים לא יכולים היו להתקיים. פקחו את עיניכם. כשאתם פוסעים ברחוב ורואים פרסומת לרשת המבורגר כלשהיא, חייכו, אתם יודעים את האמת ואתם לא תקנו מזון המזיק לבריאותכם ולבריאות ילדיכם.
 ישנם מספר צעדים קטנים אשר ישנו מקצה לקצה את מצב בריאותכם, נסו אותם למשך תקופה ותגלו - כפי שגיליתי אני, שישנה השפעה ממשית ומוחשית על מצב הבריאות והכיס. (אגב למי מכם המעונין להרזות באופן טבעי ובריא ולהישאר רזה לאורך זמן המעבר לתזונה צמחונית דלת שומן מהחי היא הדיאטה הטובה ביותר שהוכחה ע"י אלפי מחקרים.)
 • בדקו את תוויות המזון שאתם קונים, אל תקנו מוצרים המכילים חומרי שימור וחומרי טעם וריח.
 • צמצמו בצריכת הבשר השומני ובצריכת הגבינות והביצים, והגבירו את צריכת הירקות והפירות. הרווח יהיה כולו שלכם ושלנו.
 • החליפו מוצרי מאפה ולחם מקמח לבן במוצרי קמח מלא.
 • החליפו סוכר לבן בסוכר חום.
 • צמצמו את שתיית הקפה והחליפו אותו בקפה נטול קופאין.
 • אל תקנו שתייה קלה הרוויה בזרחה (Phosphate) המפריעה בקליטת המגנזיום והסידן בגוף. שתו מים מסוננים או מינרלים במקום.
 • אל תקנו משקאות מוגזים שהוכחו כמזיקים ביותר לבריאות השיניים והגוף.
 • החליפו את החמאה באבוקדו / ממרח גבינת סויה או בממרח מרגרינה שאינה מכילה שומנים מוקשים ושעשויה משמנים צמחיים כגון שמן זית, חריע או תירס.
 • בצעו את קניותיכם בחנויות טבע ולא ברשתות המזון הגדולות שבהם מבחר המזון הבריאותי מצומצם למדי.

  למי מכם שרוצה לנקוט בצעדים נוספים ומשמעותיים יותר, אני ממליץ לקרוא את רשימת הספרים בביביליוגרפיה, שם תקבלו מידע מקיף ביותר על הדרך לשינוי כולל של התזונה ושל דרך חייכם, בדרך לבריאות ארוכת ימים.

 • אפילוג

  niv1 דמיינו לעצמכם עולם שבו ילדים מתרוצצים בין עצים רחבי תיתורת. עיניהם נוצצות וגופם מבהיק מבריאות. עולם רגוע שבו יש זמן לכל דבר והזדמנות שווה לכל איש או אישה למלא אחר שאיפותיהם האישיות. עולם שבו הצלחתו של הפרט משפיעה ותורמת להצלחת הגזע האנושי כולו. חברה בעלת ערכי מוסר וכבוד מפותחים ביותר המעניקה סיוע לכל אדם הזקוק לכך, בלי לבקש תמורה. עולם שבו לזקנים יש מעמד של כבוד מיוחד בשל ניסיונם העשיר ואשר גיל המוות הממוצע בו עומד על מאה שנה בבריאות ללא דופי. עולם ללא רעב וללא מחלות. עולם מאושר עם אנשים מאושרים. עתה דמיינו את עצמכם בשדה מישורי ורחב ידיים, מביטים לשמיים. שמיים כחולים וזכים עם רצועות עננים לבנים ששטים בדממה.                                                                        צילום: Mist 

  קחו נשימה מהאוויר הזך. הרגישו את קרני השמש המלטפות את עורכם. תנו להרגשת האושר והשלמות למלא כל נקב וחריר. דמיינו את גופכם קל משקל, גמיש וחזק. הרגישו את האנרגיה הפועמת בו. לטפו את העור ואת השרירים הארוכים והזורמים, ומלאו את לבכם באהבה עצמית על היופי הקורן ממכם. נשמו את עוצמת הטבע שסביבכם והכירו תודה על שאתם חיים. זוהי זכותכם מלידה להרגיש כך, לחיות כך. זה אינו עולם אוטופי דמיוני שאינו יכול להתקיים במציאות. עולם זה היה קיים בעבר והוא יכול להתקיים בעתיד. זה תלוי בכם, בנו.

  אנחנו הבאנו את העולם למצב הקטסטרופלי שבו הוא נמצא. אנחנו אחראים להרס ולהרג ולהפרדה ולרעב ולמחלות ולמלחמות ולתת-התזונה, לאימה ולפחד. בפקיחת העיניים לאחריות האישית של כל אחד ואחד מאתנו, טמונה עוצמה רבה יותר מבכל פצצת אטום. עוצמה זו תביא לשינוי. עוצמה זו תוביל אותנו לאהבה.

  המסר שכאן מיועד לכל אחד ואחד מאתנו. זהו צלצול ההשכמה. התעוררו, פקחו עיניים. ראו את היופי שסביבם ושאפו ליצור עוד. זמנים קשים לפנינו, אין ספק. הרחקנו לכת עד מאוד ביהירות, באדישות ובחוסר האכפתיות לעולם שנתן לנו חיים. שדדנו את לשד האדמה בלי מחשבה והרחקנו את עצמנו, אולי מתוך בושה, מהבריאה ומהטבע. אך השינוי כבר מתחולל, תפנית מורגשת בכיוון הנסיעה. יותר ויותר אנשים מבינים שהסימביוזה בינינו לבין החיים שסביבנו היא החשובה מכל, היא היוצרת בנו אהבה לעצמנו ולחיים כולם.

  אלברט איינשטיין אמר פעם שהשינוי החברתי הגדול ביותר לכיוון חברה אנושית בריאה וברת-קיימא הוא המעבר לצמחונות. אין בכוונתי לשכנע אף אחד להפוך לצמחוני. איש איש באמונתו יחיה וצמחונות אינה תנאי לאושר פנימי, אך כאשר החלטתי לוותר על צריכת הבשר והדגים ולצמצם את צריכת מוצרי החלב והביצים מתוך ידיעה שבכך אני תורם לסביבה שבה אני מתקיים ולגופי - שבתוכו אני חי, החלטה זו מילאה אותי באושר ופתחה בי דלת להרגשת סיפוק וערך עצמי. אני מאמין שהשינוי הוא בלתי נמנע. זה תלוי בנו אם הדרך לשם תהיה קצרה ככל האפשר או ארוכה וזרועת מהמורות וקשיים.

 • התקבל מאתר הבית של ניב דור כהןצטט מאמר זה באתרך | צפיות: 2466

תגובות (1)
RSS לתגובות
1. 11-09-2008 10:24
הייתי מוסיפה בגדול לעבור למזון אורגני
עוזר מאד גם לגוף וגם לסביבה, 
פותר את רוב הבעיות שעלו במאמרים האלה, 
ובקואופרטיבים, למשל, הוא הכי טרי שיש, ולא יקר. 
מה יותר מזה אפשר לבקש? :)
רשומים
ayelet

רק משתמשים רשומים יכולים להגיב.
בבקשה הכנס בשם המשתמש או הרשם לאתר.

Powered by AkoComment Tweaked Special Edition v.1.4.1

 
< קודם   הבא >