Image Image
 
מה אוכלים היום?
שפע אוכל הדפס דואל
נכתב על ידי ורד לב   
market1יום הזכרון לשואה ולגבורה מעלה בי מחשבות לגבי כל אותם אנשים שעברו את התופת הזו.
מרגישה שחשוב לי לספר לבתי קצת ממה שהיה שם, שהרי אוטוטו ייעלם הדור הזה ולא יהיה מי שיספר ויזכור...
ניסיתי להתמקד בסיפורים פשוטים יומיומיים מהחיים, כי בכ"ז ילדה בת 5 לא צריכה ולא יכולה לתפוס את הזוועות שהיו שם (האמת, גם לי קשה ממש להבין מה שהיה שם, זה נראה כ"כ לא אפשרי...).


אז מצאתי עצמי מספרת לה על אוכל- על כך שלא היה מה לאכול, על כך שהיו צריכים לחפש בפחי זבל ואפילו לגנוב אוכל. תוך כדי כך ניקיתי את השולחן משאריות ארוחת הערב של אתמול, וזרקתי לחתולים ולכלב שאריות של לחמניות והסברתי לה שהנה, השאריות האלה...הן היו ממש אוצר עבור האנשים בשואה, עבור ילדים בגילה...
דיברנו על ילדים שהתגנבו החוצה מהגטו, כי היו קטנים ויכלו ללכת ולחפש אוכל. על הסיכונים שהם לקחו, על הנעליים הגדולות שנעלו אם בכלל marketהצליחו למצוא נעליים, על אכילת קליפות תפוחי אדמה מרוב שלא היה מה.

צילום: PaulMT

ואני ככה חושבת לי על תרבות השפע שאנחנו חיים בה. באמת שפע, אמיתי!
לא בציניות, או בהאשמה, באמת יש לנו שפע!
זה דיי מדהים, אותי לפחות.
הכנתי לה אוכל לארוחת הבוקר בגן. בד"כ אני מכינה לה 2 חצאי פיתות (מקמח מלא, נו, בטח... ? ) עם כל מיני. היום, במקרה לא היו פיתות והיו לחמניות. נו, איך עוברים את המהמורה הזו? 'אבל אני רוצה פיתה', 'טוב, מותק, אין היום. יש לחמניה' וגם כאן עזר השיקוף מהשואה. לא ממקום של 'זה מה יש, תסתדרי', או 'תגידי תודה שיש לך מה לאכול' או 'יש ילדים רעבים בעולם' וכל הדיבורים הללו. דיברנו באמת ממקום של תראי איזה חיים מדהימים יש לנו, יש לך. בהם את יכולה לבחור בין הלחמניה לפיתה. שאת יכולה לבחור מה לשים בפיתה.
אז נכון, זה לא רק אז לפני 60 שנה, זה גם היום ובטח ממש ממש קרוב אלינו. משפחות וילדים שאין להם את הבחירה, שאין להם כ"כ הרבה אם בכלל. אני לא מתעלמת מכך. רק שבקונטקסט של יום השואה זה מקבל מימד אחר.

ובכלל אני חושבת על מדיניות אגירת המזון שנוקטים בה הרבה ניצולי שואה. אולי כדי לכפר על תחושת המחסור, אולי כדי שלא להרגיש אותה יותר לעולמים.
מי שלא עבר את זה באמת לא יוכל להבין מהיכן זה מגיע.

אני מודה לאלוהים שבחרתי להיוולד בתקופה הזו, כאן ועכשיו, בתקופת שפע, בתקופה של יש.
מי ייתן ולא יהיו עוד אנשים מקופחים, היודעים מחסור, אי צדק, השפלה, רדיפות ואלימות.
אמן!

 

 

ורד לב היא נטורופתית N.D., מדריכת הנקה ואם ל-2.
עוסקת ביעוצים פרטניים בתחומי הנטורופתיה, תזונה והנקה. מקבלת מטופלים בקליניקה בכרכור ועורכת ביקורי בית לפי הצורך.
כמו כן נותנת הרצאות וסדנאות בתחומי הנטורופתיה, תזונה, הנקה, ריפוי ובריאות (הכנה להנקה, תזונה לנשים בהריון, תזונת מניקות, המעבר למוצקים, תזונה בהתאם לעונות השנה, איך לאכול נכון, מפגשי בישול בריא ועוד).
מנהלת פורומים בנושאים אלו: "נטורופתיה למשפחה" http://www.blabla4u.com/sites/blabla4u/ForumsII.asp?ForumID=13687 "הורים וילדים" http://www.beok.co.il/SelectedForum.aspx?ForumID=41 וכותבת מאמרים רבים בנושאים אלו.
ליצירת קשר: 052-8527755 כתובת דואל זו מוגנת מדואר זבל, אתה צריך לאפשר Javascript בכדי לצפות בה

 

 


צטט מאמר זה באתרך | צפיות: 1579

RSS לתגובות

רק משתמשים רשומים יכולים להגיב.
בבקשה הכנס בשם המשתמש או הרשם לאתר.

Powered by AkoComment Tweaked Special Edition v.1.4.1

 
< קודם   הבא >