Image Image
 
כל הפוסטים בבלוג
מדריך הפרחים הדפס דואל
נכתב על ידי Natan   


בשעה טובה הגעתי לשלב של מדריך הצמחים באתר. אני מגיע לשלב הזה מותש. די ! אי לי כבר סבלנות יותר להתעסק עם האתר הזה ! זה לא יגמר לעולם ! הלכתי להיות גנן בשביל להיות בטבע, לא מול המחשב. לא משנה, כמו שלימדו אותי בפולניה – זה עבודה, ובעבודה לא נהנים.

קבעתי לעצמי נהלי עבודה כאלו: ראשית אני כותב את הנתונים על הצמחים מהראש. בשלב השני אני משווא עם אתרי אינטרנט מהעולם, והמדריך של מלצר. זה לקח לי דקה לקבוע שכך אני יעבוד, וזה לוקח לי כבר שבועיים לנסות להשלים עם זה. זה פתח לצרות אין סופיות. למאבקים פנימיים של אגו, גאווה, התלבטויות, והטלת דופי בביטחון העצמי. בקיצור, לשעות של בהייה חסרות תוחלת במסך.

זה היה ביום שני בלילה. מיכל שאלה אם אני בא לישון. אמרתי לה שאני חייב לסיים משהו. לא פרטתי מה, כי ידעתי שהיא לא תקבל עבודה בעשר וחצי בלילה. על הפרק: זיף נוצה ארגמני. סיימתי את הכרטיס שלו, ובדקתי אם הקטלוג של מלצר. אני כתבתי שהוא מגיע למטר וחצי עד שתים. גלי מלצר כתבה שהוא מגיע לשתיים עד ארבע. מה עושים ? בהיתי במסך, מה עושים ? נשענתי לאחור וניסיתי לקבל החלטה. שתים עד ארבע ? חשבתי לעצמי, אין מצב. אני בחיים לא ראיתי זיף נוצה שעולה על שני מטר, וגם זה רק הגדולים ביותר. קצת ביטחון עצמי, נתן, הרי כל החיים שלי אני מסתובב כסהרורי ברחבי הארץ ומרגיש איפה יש זיף נוצה. לא היה זיף נוצא אחד בשנים האחרונות שהיה בקרבתי ולא הרגשתי שהוא שם. אף אחד מהם לא עבר שני מטר. קצת ביטחון עצמי נתן.

מעולם לא פגשתי את גלי מלצר, למרות שאני קונה במשתלה שלה לא מעט. אני בכלל לא יודע אם אני רוצה לפגוש אותה. היא קיימת בדימוין שלי כדמות מושלמת, ואני חושב שזה מספיק לי לגמרי. אני מדמיין אותה הולכת במשתלה שלה, בין הפרחים המקסימים שהיא מגדלת, מרימה שפם חתול גדול ויפה, או אולי טבק מכונף בצבע אדום, וחושבת לעצמה "אוי, איזה יופי ", ולוקחת אותו לגינתה הפרטית ( בלי לשלם כמובן ). או אולי כותבת עליו כמה מילים למדריך הבא. בעולם שלי גלי מלצר חייה את החיים המושלמים ביותר שאדם יכול לחיות עלי אדמות. אין בו רוע וחמדנות, יש בו רק יופי ואהבת צמחים. אני מדפדף בין הקטלוג שלה, ומחייך.

העיניים חוזרות למסך. החיוך נמחק. אין זיף נוצה ארגמני שעולה על שני מטר. אין דבר כזה ! אני ראיתי לפחות אלף פריטים בשנים האחרונות, אני שתלתי בעצמי מאות, יש לי אפילו אחד בגינה כאן בחוץ. מעולם לא ראיתי זיף נוצא מעל שני מטר. זהו זה. החלטה ! אני שולח את היד למקלדת וכמעט לוחץ אנטר לאישור. אך משהו שוב עוצר את היד. שאני אכתוב משהו מנוגד לגלי מלצר ? היד מתקשה להמשיך, זו הרי היוהרה הטוטלית.

אוי לעזאזל ! תשכחו מכל מה שכתבתי ! תמחקו את זה כאילו זה לא קרה מעולם! בליל הבלים של אדם מלא גאווה. גלי מלצר אני אפר לרגלייך .... גלי מלצר אני אפר לרגלייך....


בקרוב : מדריך הצמחים של נתן שלווה ...

 


צטט מאמר זה באתרך | צפיות: 1432

תגובות (2)
RSS לתגובות
1. 03-04-2008 14:15
איך אני מקנאת בך שאתה מכיר את כל הפרחים
הייתי מתה להכיר אותם ככה, אבל יודעת שאין לי סיכוי :sigh
רשומים
tali
2. 04-04-2008 06:54
מובן שזיף נוצה לא עובר את השני מטר!
ניסיון לוקח בכיס את התיאוריה! :)
רשומים
mish

רק משתמשים רשומים יכולים להגיב.
בבקשה הכנס בשם המשתמש או הרשם לאתר.

Powered by AkoComment Tweaked Special Edition v.1.4.1

 
< קודם   הבא >