Image Image
 
כל הפוסטים בבלוג
פרוג, לה פרוג הדפס דואל
נכתב על ידי ilan   

זוכרים אתם בוודאי את הסרט שהיללתי ללא הכרה לפני זמן מה ("החיים בזרם", ראו ראיון עם הקרפד). הילדים, מסתבר, עדיין מתלהבים קשות. פחות מהסרט, כי אותם הוא כבר משעמם (כמה מעניין יכול להיות סרט אותו ראית 50 פעם ביומיים?), ויותר מהדמויות בו, שחינן אכן בולט למרחוק.

 

.

כילדים קפיטליסטים מעט בעולם קפיטליסטי יותר באה במהרה הדרישה לרכוש עבורם דמויות אלו, שהרי "לעמרי יש כאלה, והם נורא חמודים, וגם אני רוצה", כדבריה של ביתי. מיותר לציין שברגע שהרעיון עלה גם בני הצטרף בשמחה לחגיגה. לבסוף סוכם שהילדה רוצה את ריטה, ואילו הילד בכלל רוצה את סיד. שוין. שתי בובות קטנות. לא נורא. בהזדמנות.

.

בארץ לא נמצאו הבובות בשום חנות בה חיפשנו. אך אל דאגה! אבא (זה אני), הרי נוסע לחו"ל בקרוב, ויהיה חייב להביא מתנות ניחומים לצאצאיו, ואיזו מתנה יכולה להיות מנחמת יותר ממשהו שהצאצאים מבקשים כבר זמן מה?

 

.

לאחר חיפוש במספר חנויות שהעלה רק חרס, ולא בצורת הדמויות המבוקשות, הלך האב המאוכזב לחפש באינטרנט. נזמין מחנות ונשלם על משלוח – כמה זה כבר יכול לעלות?

 

.

אז זהו, מחירן מפתיע. במובנים מסויימים, ערכן לא יסולא בפז. בחישוב פשוט של היצע וביקוש, ערכן גבוה מאד. פשוט משום שאין היצע ויש ביקוש. שלנו. מסתבר שהבובות הוחדרו לשוק בתעלול שיווקי מתוחכם על ידי מקדונלדס לפני מספר חודשים, ומאז אין להשיגן. אין כי... פשוט אין.

 

.

יושב לו האב בחו"ל ומנסה להתניע את גלגלי מחשבתו החלודים גם ככה. מה עושים? הרי הילדים מחכים. מבחינתם הבטיחו להם. מה אכפת להם מקדונלדס (למזלינו הם עוד לא יודעים מה זה)? מה אכפת להם היצע וביקוש? אבא הבטיח מתנה, אבא צריך להביא!

 

.

מתקשר האב הנבוך לילדיו וברר האם יש אפשרות אחרת. ודאי שיש, אומרים לו הצאצאים. אנחנו רוצים סבון. סבון, שואל האב? כן סבון! עונה הילדה. לא נוזלי כמו שיש בבית – סבון קשיח (הביטוי בשפת המקור). בשמחה, אומר לה האב. כי סבונים קונים מהר! גם אני רוצה, אומר הילד. בשמחה, אומר האב. יופי, אומרת הילדה, אבל תמשיך לחפש את הבובות בעוד חנויות, נכון אבא? כי את הבובות אני הכי רוצה.

 

.

באותו היום היתה לאבא הברקה! בהשראת הסוכן החשאי "לה פרוג" מאותו הסרט, פנה האב לשוק השחור. לאחר יצירת קשר עם סוכנים מפוקפקים, בירור פרטים, אמצעי תשלום, תנאי משלוח, האמינות (reputation) של המוכר ושל הקונה, סוכמה העיסקה. מובן שבמהלך המשא ומתן דרשתי לראות צילום עדכני של הסחורה. סוכם על מספר קטן של עשרות דולרים תמורת שני סטים של שש בובות. באריזתן המקורית, עם חותמת מקדונלדס. כולל משלוח. שלם – ונשלח אליך למלון. No questions asked

 

בשמחה ובששון יכול אני לדווח לכם שהעיסקה הסתיימה לשביעות רצונם של כל הצדדים המעורבים. נפרדתי לי מכמה עשרות דולרים ולפני יומיים קיבלתי למלון חבילה לא מסומנת של בובות עטופות בניירות עיתון, למען לא ישברו. באריזתן המקורית. עם חותמת מקדונלדס. ארזתי אותם בזהירות כדי שישרדו את הטיסה במטוס חזרה לארץ.

 

.

כיף לעשות עסקים ב-eBay. את הסבונים כבר קניתי בסופר.

 


צטט מאמר זה באתרך | צפיות: 1737

תגובות (1)
RSS לתגובות
1. 07-04-2008 08:19
למזלנו הילד כבר לא דורש שאהיה אמא עכברוש
ומרשה לי להיות סתם אמא דינוזאורית :grin  
(ושלא יעלו לכם רעיונות בראש. הוא מתפקד כדינוזאור התינוק). 
הכלבה היא כלבת דינוזאור, והחתולים הם חתולי דינוזאור. סדר צריך להיות!
רשומים
esty

רק משתמשים רשומים יכולים להגיב.
בבקשה הכנס בשם המשתמש או הרשם לאתר.

Powered by AkoComment Tweaked Special Edition v.1.4.1

 
< קודם   הבא >