Image Image
 
כל הפוסטים בבלוג
הסוכה בבנימינה- מתחם קהילה עסקית הדפס דואל
נכתב על ידי שירלי הכט   

 ברוכים הבאים לרשימת הבלוג החמישית של הסוכה.

ב1.1.2011 תיערך הפתיחה הרשמית אך הסוכה כבר חיה ובועטת מאז תחילת דצמבר.

סדנאות, ימי עיון, אירועים וערבי יצירה מתקיימים לצד עבודה שוטפת של דייריה הקבועים של הסוכה. שולחנות העבודה שוקקים חיים, דלתות החדרים נפתחות ונסגרות כאילו קראו בעצמן את חזון הסוכה (זה שמדבר על "חדר משלי" עם דלת פתוחה). 

ובעיקר, מה שמתקיים ומתהווה אל מול עינינו, הוא מארג הקשרים והחברויות, מפגש בין עולמות תוכן שונים אך משיקים, מועדון הלבבות המשלימים.

קבלו בבקשה את אחד מחברי הכבוד במועדון:

און  רותם - יזם ובעלים של חברת "חבל ארץ"

באון יש שילוב של ניגודים לכאורה. אני שואלת אותו איך איש שמכיר כל פינה בארץ, שגדל במושב, שמבכה את החיות הקטנות בכרמל שלא יכלו לרוץ מספיק מהר, עובד עם ארגונים עסקיים, מבין בשיווק ובתוכניות עסקיות ומייעץ למנכ"לים ולאנשי כספים.

אם תשאלי אותי מה אני עושה, הוא עונה בחיוך, אענה לך שאני מחבר ידע. אני אוהב להתבונן באנשים שהם המרכיב של הארגונים, לעמוד על טיבם, בדיוק כפי שאני אוהב את עולם החי, את הטבע. וקשה לתאר איזו קורלציה מתקיימת ביניהם. 

כל יזם טוב יודע לחבר עולמות שונים וללמוד מהם. גם אני לומד מעולם הטבע על בני האדם וההפך. אני עוזר לארגונים שאיתם אני עובד להכיר את טבעם ואת המוצר שלהם וכן את טבעם של הלקוחות הפוטנציאליים שלהם. לזהות את החיבור החמקמק הזה שבין שאיפות וחלומות לבין הגשמתם.  

איך אתה עושה את זה?

בעיקר על ידי פעילות בחוץ. אני מוציא אנשי היי טק שעובדים בחלל סגור עם מחשבים, או טלפניות של חברת תרופות, אל חוף הים, אל ההרים או אל החורש הסמוך. ואז אנחנו לרוב משחקים. בעיקר משחקים שדורשים עבודה קבוצתית. 

הם לא קצת מעקמים את האף? יש להם כוח לשחק?

רובם להוטים לשחק אבל אפילו האנשים הכי ציניים או ספקנים שוכחים שהם כאלה ונסחפים אל המשחק. 

מתברר שלקבוצה יש כוח נפלא, מבריא, כשיש לה מטרה משותפת שזקוקה לשיתוף הפעולה של כל חבריה כדי להתגשם.

הצמיחה של הקבוצה מצמיחה את כל אחד מחבריה וגם ההפך, 

צמיחת החברים ברמה האישית, תורמת לכל הקבוצה. 

ואיך זה עוזר לארגון מבחינה עסקית?

לכל ארגון יש צד חברתי. דרך המשחקים והשהייה בטבע אני מגיע אל המבנה החברתי של הארגון, נוגע באנשים עצמם. כשהם רואים אחד את השני ותומכים זה בזה בתוך המשחק, הם מגלים את כוחם. את היכולת שלהם לבצע משימות. 

תחרותיות, נחישות ויצירתיות הן תכונות שדרושות גם למשחק וגם לעסק. כשהן באות לידי ביטוי באופן מצמיח וחיובי, קל מאוד להעביר אותן מהמשחק אל העבודה. 

החברה שלך, "חבל ארץ", פועלת כבר חמש שנים וידכם מלאות עבודה. מדוע החלטתם להתחבר לסוכה?

כפי שאמרתי, אני מאמין בכוחה של קבוצה. בסוכה יש הזדמנות ליצור קבוצה. מעבר למקום עבודה נעים, יש כאן אפשרות לחיבורים ושיתופי פעולה שיכולים לקדם אותי ואת כל מי שייקח בהם חלק. בנוסף, כאדם שאוהב מאוד את מה שהוא עושה, הייתי שמח לאהוב מאוד גם את המקום שמשמש לי כבסיס.

אנחנו יושבים ליד אחד השולחנות הלבנים שפזורים בסוכה ומביטים סביבנו.  אנחנו רק בתחילת הדרך, און מזכיר, אבל זה מקום שבהחלט יכול לעורר אהבה. 


צטט מאמר זה באתרך | צפיות: 2510

RSS לתגובות

רק משתמשים רשומים יכולים להגיב.
בבקשה הכנס בשם המשתמש או הרשם לאתר.

Powered by AkoComment Tweaked Special Edition v.1.4.1

 
< קודם   הבא >