Image Image
 
כל הפוסטים בבלוג
הסוכה בבנימינה- מתחם קהילה עסקית הדפס דואל
נכתב על ידי שירלי הכט   

 

שלום לכולם. בראשון בדצמבר נפתחה הרצת הסוכה. בקרוב אכתוב על החוויה הייחודית של חזון שקורה, שקורם, שלובש צורה זמן כל כך קצר לאחר שנהגה. אני משתדלת לשהות במקום בכל הזדמנות אפשרית כי האנרגיה שזורמת באוויר, הרוח הטובה, הקשרים שנרקמים מול עיננו ובהשתתפותנו בין הנוכחים, כל אלה מגשימים את עצמם באופן כל כך מוחשי עד שקשה להתנתק. או כמו שאומר מטפל סיני שעובד בקרבת מקום ובא לבקר מדי יום - באתי לנשום קצת מהאווירה, לטעום קצת מההשראה.

אז בקרוב ארחיב אבל כעת אני רוצה להמשיך ולכתוב על אנשי הסוכה. בבלוג קודם כתבתי על חגית ורונית. ועתה קבלו בברכה את-

מירב שטרנין

אני נפגשת עם מירב בחדרה שבסוכה. החדר נעים ללב, יפה לעין, ונותן תחושה של מקום שבו אפשר לעצור. לנוח, לחשוב, לעבור תהליך שמעבר ליום יום.

מירב היא דיאטנית קלינית במקצועה אך לשאלה מה את עושה, יש לה תשובה הרבה יותר רחבה: אני עוסקת  בשינוי ובעיקר בתהליך שמוביל אליו. כיום אני עובדת גם עם אנשים שמעוניינים בשינוי בתחומים שונים של חייהם שלא קשורים במשקל. לעיתים אנשים מגיעים אלי דרך נושאי המשקל אבל עוברים תהליך הרבה יותר רחב. למשל אם של מטופלת שהחליטה להיכנס לתהליך אימון אישי שנושאו בטחונה העצמי, תהליך שהשפיע מאוד על בעיות המשקל של ביתה.

כשאני נפגשת עם בן אדם והוא מתאר לי את סדר יומו הקולינרי, נפרש לפני הרבה יותר מזה. אני לומדת אם יש לו זמן לעצמו, אם הוא בררן, אם מצבו הכלכלי מאפשר לו לעסוק ביותר מהישרדות יומיומית.

אוכל והכנתו יכולים להוות הזדמנות לעצירה, למנוחה, לדאגה לעצמי. באותה מידה, אוכל יכול להוות מעמסה, חלק מיותר של היום שעוברים בחופזה, אולי אפילו בעמידה. כשהאדם שמולי מתאר את תמונת האוכל שלו, אני וגם הוא עצמו, מגלים דברים שהאוכל רק מסמן אותם אך שקשורים בעצם למהות חייו. לכן דרך העיסוק במזון אפשר להגיע לשינוי מהותי.

כאן אני לא מתאפקת ושואלת את מירב- ואת, מה השינוי שאת עברת בחיים? היא צוחקת. אני מזכירה לה מטופלים ששואלים אותה, לעיתים מול הקבוצה, תגידי, את היית פעם שמנה?

לא הייתי שמנה, היא עונה, אבל עברתי שינוי מקצועי משמעותי. למדתי הנחיית קבוצות ואימון אישי בשיטת NLP ובעקבות כך נפתח בפני מרחב חדש לגמרי. אני עדיין עוסקת בנושא הדיאטה כי הוא מהווה הרבה פעמים עילה לשינוי, מעין פעמון שמתריע על הצורך בתהליך פנימי, אבל מרחב העיסוק שלי הרבה יותר גדול היום ובדומה למטופלים שלי שעוברים שינוי משמעותי, גם אני קמה בבוקר עם הרבה שמחה ואנרגיה.

שינוי יכול לקרות בכיוונים רבים. מה הביא אותך דווקא לכיוון שבחרת?

קשה להצביע על רגע מסוים או פעולה אחת אבל כשאת מרגישה צורך בשינוי אולי הכי נכון להתחבר למה שנמצא בתוכך, לכוחות שטמונים בך. אני האחות הבכורה לחמישה ילדים (אחת מהם היא רונית טל) ואמא לארבעה ילדים. אפשר לומר שהנחיית קבוצות ואימון אישי היו חלק אינטואיטיבי מחיי עוד הרבה לפני שלמדתי באופן מסודר. אני יכולה להגיד שלא רק המטופלים שלי, גם 'קבוצות הבית' שלי, מרוויחות מהשינוי שעברתי.  

והסוכה, איך היא משתלבת במסע שלך?

כבר לפני חמש שנים כתבתי בoutcome - החזון לפי שיטת NLP , את סדר היום הנוכחי שלי. ידעתי איך ייראה החדר שלי, איך תתנהל הקליניקה. היה לי חלום על חדר משלי, על מקום שבו אוכל ליישם את השינוי שאני עצמי עברתי. לא היה לי ברור היכן ימוקם החדר הזה או מה אני מחפשת אבל לא התחברתי לאף אחד מהמקומות שראיתי. ואז גם רונית הצטרפה לחיפוש ובתוך כך צמח רעיון הסוכה. היא מחייכת- היזמות והקפיצה חסרת הפחד אל מים עמוקים, אלה התחומים של רונית. מהבחינה הזו היא האחות הגדולה וכשהיא שוחה בבטחה, אני שוחה לידה. בשמחה.

ובאמת, בזמן הקצר שעבר מאז פתיחת המקום ואפילו עוד בזמן השיפוצים, כבר נוצרה אנרגיה מופלאה. עוברי אורח שעוצרים ושואלים מה קורה פה, לקוחות, מטופלים, אנשים שבאים לעבוד, כולם מחייכים. יש תחושה שכולם חשים באותה אנרגיה טובה, מוסיפים לה משלהם ומפיצים אותה הלאה. אני מגיעה בבוקר בחדווה גדולה ומעבירה פה ימים עמוסים בנוסף לעבודתי בשירותי הבריאות.

כשיצאנו מהחדר, המקום המה. תהיתי איך לקוחותיה משתלבים במתחם. אך לפני שמירב ענתה, הגיעו כמה נשים ששייכות לקבוצה שלה. הן הוצגו וגם הציגו את עצמן לרונית וחגית והתקבלו בברכה.

זו התשובה לשאלתך, מירב אמרה לי לפני שנפרדנו. כשאנשים מגיעים למקום מכיל ונעים שמתרחשים בו עוד הרבה דברים במקביל, הם לא מרגישים חשופים. הם שמחים להשתייך, הם מרגישים בבית.

 

 

 


צטט מאמר זה באתרך | צפיות: 3321

RSS לתגובות

רק משתמשים רשומים יכולים להגיב.
בבקשה הכנס בשם המשתמש או הרשם לאתר.

Powered by AkoComment Tweaked Special Edition v.1.4.1

 
< קודם   הבא >