Image Image
 
סביבה
הנציבות הבינלאומית לציד לויתנים חשפה הצעה להפוך ציד לויתנים מסחרי לחוקי, בפעם הראשונה ב-24 שנים. הדפס דואל
נכתב על ידי צוות אוואז על ידי אסתי   


הצעה חדשה תסיר את האיסור על ציד מסחרי של לויתנים. מדינות מפתח שונות קובעות את עמדתן בנושא ממש עכשיו, כך שיש צורך בקריאה בינלאומית שתשפיע על ההכרעה - חיתמו על עצומה לשמר את האיסור ולהציל את הלויתנים:

המדינות הרלוונטיות מגבשות את עמדתן ברגעים אלו, והן בוחנות מקרוב את דעת הקהל. ניו-זילנד כבר קראה לסעיפי ההצעה, שכוללת מכסה חוקית לציד של לויתני-סנפיר שנמצאים בסכנת הכחדה - "פוגעניים", "בלתי מתקבלים על הדעת", ו"שערורייתיים". אבל ישנם דיווחים על כך שמדינות מפתח אחרות נוטות לתמוך בהצעה. עליהן לשמוע את דעת הקהל העולמית עכשיו.
אוואז יזמה עצומה דחופה שתוכיח למנהיגים שלנו שהאזרחים בכל רחבי העולם רוצים להגן על הלויתנים ולא לצוד, להרוג ולמכור אותם. למעלה מ-600,000 כבר חתמו, והעצומה נשלחת לנציבות ציד הלויתנים הבינלאומית בכל פעם שמתווספים 100,000 חתימות נוספות. ליחצו כאן כדי להוסיף את הקול הישראלי והפיצו את העצומה הלאה:
http://www.avaaz.org/he/whales_under_threat/?vl

קונצנזוס בינלאומי רחב התנגד לציד לויתנים בעשורים האחרונים. אולם במקביל, יפן, נורבגיה ואיסלנד המשיכו לצוד לויתנים, כשהן מתעלמות מהאיסור העולמי או ע"י ניצול פירצה שאיפשרה להן לטעון שהן מבצעות "מחקר מדעי". כעת, הצעת הפשרה החדשה עלולה לתגמל אותן ולהפוך את ציד הלויתנים המסחרי לחוקי בתמורה להבטחה לא מחייבת ולא ניתנת לאכיפה להפחית .את כמות הציד השנתית
חמור מכך, מספר ארצות בוחנות את התהליך בתקווה להשיק תוכניות משלהן לציד לויתנים. אם יפן, נורבגיה ואיסלנד יכולות לצוד לויתנים ולמכור את בשרם, למה שמדינות אחרות יהיו מנועות מכך? זה הזמן להציל את הלויתנים - שוב. הצעת הנציבות הבינלאומית תובא להצבעת המדינות החברות ביוני, אבל העמדות השונות נקבעות עכשיו - בואו נגיב בעוצמה, במהירות ובכל רחבי העולם! ליחצו בהמשך כדי לחתום והפיצו את ההודעה הלאה כדי להתנגד להפיכת ציד לויתנים מסחרי לחוקי:

http://www.avaaz.org/he/whales_under_threat/?vl
לפני 40 שנה, לויתנים היו על סף הכחדה. אולם תודה לפעילות בינלאומית, העולם אסר על ציד לויתנים מסחרי ב-1986. האיסור הזה הוא אחד מההישגים המרשימים של התנועה הסביבתית.
היום, לויתנים עדיין נתונים לסכנות רבות: לא רק צלצלי הציידים, אלא גם שינויי האקלים, הרס מערכות אקולוגיות בגלל דייג מוגזם וזיהום, ורשתות דייג הנפרשות כדי לתפוש דגים אחרים. גל חדש של ציד מסחרי עלול להכחיד לחלוטין את קרובי המשפחה האינטיליגנטיים והחברותיים האלו של המין האנושי. אין זמן לסגת לאחור.

מקורות לקריאה נוספת (באנגלית):
ב.ב.סי, 22.4.10 - "תוכנית לציד לויתנים מכעיסה ארגונים ירוקים" -
http://www.avaaz.org/whaling_green_anger

ניו-זילנד על הצעת הנציבות להתרת ציד לויתנים מסחרי:
http://www.avaaz.org/whales_offensive
רקע על איסור הציד מ-1986:
http://www.avaaz.org/international_whaling_moratorium

ההצעה המקורית להתרת הציד (קובץ פי.די.אף.):
http://www.avaaz.org/whale_proposal
-------------------
אתם מוזמנים להצטרף לקבוצת הפייסבוק המקומית שלנו, ולהכיר דרכה את חברי אוואז האחרים בישראל בכתובת:
http://www.avaaz.org/avaaz_israel_facebook

מעוניינים לתמוך באוואז? פעילותנו ממומנת כולה מתרומות ואיננו מקבלים כסף מממשלות או תאגידים. הצוות המסור והמצומצם שלנו מבטיח שגם התרומה הקטנה ביותר תופנה למטרה משמעותית. אתם מוזמנים לתרום כאן.


אוואז הוא ארגון קמפיינים בינלאומי המונה למעלה מ-4 מיליון חברים. הארגון פועל להגביר את השפעתם של אזרחי העולם על מקבלי ההחלטות ("אוואז" פירושו "קול" במספר שפות). חברי אוואז מפוזרים בכל ארצות העולם והצוות שלנו ממוקם ב-13 מדינות ב-4 יבשות שונות ופועל ב-14 שפות. כדי לקרוא עוד על הקמפיינים של אוואז (באנגלית), ליחצו כאן., אתם מוזמנים גם לתקשר עם חברי אוואז בישראל בקבוצת הפייסבוק המקומית שלנו ובטוויטר של אוואז העולמי.
הודעה זו נשלחה ל כתובת דואל זו מוגנת מדואר זבל, אתה צריך לאפשר Javascript בכדי לצפות בה . כדי לשנות את כתובת הדוא"ל שלכם, את השפה בה אתם מקבלים מאתנו הודעות או לכל עדכון אחר, אנא ליחצו כאן. רוצים להפסיק לקבל מאתנו הודעות?ליחצו כאן ונסיר אתכם מיד מרשימת התפוצה שלנו.

אין להשיב להודעה זו. כדי ליצור אתנו קשר אנא השתמשו בטופס בקישור הבא: www.avaaz.org/he/contact

 


צטט מאמר זה באתרך | צפיות: 2537

RSS לתגובות

רק משתמשים רשומים יכולים להגיב.
בבקשה הכנס בשם המשתמש או הרשם לאתר.

Powered by AkoComment Tweaked Special Edition v.1.4.1

 
< קודם   הבא >