Image Image
 
כל הפוסטים בבלוג
אקווריומיסטים אנונימיים הדפס דואל
נכתב על ידי esty   

 

מדי זמן מה נפגשת חבורת האקווריומיסטים אי שם בארץ כדי להחליף חוויות, לשמוע הרצאות, ולקבל תמיכה. מפגש שכזה מאורגן בדרך כלל זמן רב מראש, ארגון ברמה שלא הייתה מביישת הפנינג של ארקדי גיידמק. מיותר לציין שמפגשים אלו סגורים בפני הקהל הרחב - רק אקווריומיסטים מושבעים רשאים להופיע, לעיתים בתוספת בנות זוגם. בני זוג זכרים הם נדירים, פשוט משום שבכל הארץ יש בערך חמש אקווריומיסטיות מוצהרות. כל השאר - גברים.

 עקב קשרי המשפחתיים הקרובים עם קהילה זו, זכיתי להיות נוכח במפגש שכזה. מובן שסתם ככה לא הייתי מוכנס לאירוע, אבל במקרה הזה לא הייתה להם ברירה - האירוע התקיים בביתי. זמן מה לפני המפגש גויסתי כדי לנקות ולסדר את הבית, לסדר את האוכל והשתייה, וכל שאר הדברים הדרושים למפגש אקווריומאים מוצלח.

 לוח הזמנים המתוכנן של המפגש נראה בערך כך:

20:00-21:00 התכנסות וכיבוד קל

21:00-21:30 סבב היכרות

21:30-21:50 הרצאות

21:50-22:00 דיון מסודר על נושאי ההרצאות

22:00-23:00 פיזור מאורגן

 

 לוח הזמנים האמיתי של המפגש דומה יותר לזה:

20:00-21:00 התכנסות וכיבוד קל

21:00-21:45 ניסיון נואש לנתק את האנשים מהאוכל כדי שיהיה אפשר להתחיל בתכנית

21:45-22:30 סבב היכרות

22:30-22:50 הרצאות

22:50-24:00 וויכוחים וצעקות על נושאי ההרצאות

24:00-01:00 פיזור מאורגן

בשלב ההתכנסות מחולקת לכל חבר מדבקה עליה כתוב כינויו בקהילה (שהרי אף אחד לא יודע מה שמותיהם האמיתיים של האנשים). לילדים הייתה שמחה וצהלה כאשר גם הם קיבלו מדבקות עם שמותיהם (האמיתיים), והם זכו להתחכך בשמנה וסלתא של מגדלי הדגים בארץ. לשכנע אותם ללכת לישון הייתה משימה קשה קצת יותר, בעוד ההרדמה הייתה קרובה לבלתי אפשרית, משום שאז בדיוק הגיע השלב הקרוי "דיון מסודר על נושאי ההרצאות".

סבב ההיכרות הוא החלק המרתק ביותר (אנתרופולוגית) של המפגש. כל הבאים יושבים במעגל, וכל אחד מספר על תחביבו. במובן מסוים זה מרגיש כמו מפגש של אקווריומאים אנונימיים:

אקווריומאי 1: "שלום, אני חיים, המכונה גופי. יש לי בסלון אקווריום מים מלוחים של 350 ליטר, עם צנטריפוגות בפיקוח האו"ם, שני אקווריומים של מים מתוקים של 150 ליטר כל אחד בחדר השינה, ואקווריום נוסף בחדר ילדים. אה כן. אני נשוי ויש לי ילדים."

אקווריומאי 2: "אני אריה, המכונה שרימפ. יש לי בסלון אקווריום מים מלוחים של חצי קוב, עם מערכת פילטרציה שמוסווית כדוד שמש על הגג (כדי שאשתי לא תדע מה זה עושה - עד היום היא לא מבינה למה אף פעם אין מים חמים). כמו כן יש לי עוד חמישה אקווריומים של 200 ליטר כל אחד, בהם אני מגדל שרימפסים, סרטנים, ודגים מסוגים שונים."

(מלמולי התפעלות מהקהל)

אקווריומאי 3: "אני משה, המכונה תולעת. יש לי אקווריום של קוב, ואני עוסק עכשיו בבנייתו של אקווריום שני קוב..."

וכן הלאה. כלל ברזל הוא שכל משתתף חייב להתעלות על קודמו בתיאוריו. אם אין לו אקווריום גדול מספיק ("יש לי אקווריום בודד של 250 ליטר" הוא הודעת תבוסה אופיינית, למשל), הקהל מנחם אותו בקריאות "אנחנו אוהבים אותך, ירון" נרגשות.

 אחת ההרצאות דנה בתולעים חיות כתזונה לדגי האקווריום. מובן שאין להסתפק בהרצאה תיאורטית בלבד, ולכן הועברו צנצנות בין המשתתפים ובהן סוגי ספצימנים של התזונה, כשהן מתנועעים בחוסר נוחות. המשתתפים דווקא לא הראו חוסר נוחות כלל.

מהתיאור עד כה יכולה להתקבל ההתרשמות שאקווריומיסטים הם אנשים חד-מממדיים. אין דבר רחוק יותר מן המציאות! יש להם תחביבים רבים נוספים! גידול עקרבים, למשל. למפגש הגיע חבר מוביל מהקהילה ובאמתחתו מספר צנצנות עם עקרבים. הוא שאל בשקט אם ניתן לאחסן אותן בפינה שקטה בבית, למען לא ייבהלו העקרבים מהרעש וההמולה. משום מה, בחרנו בחדר העבודה ולא בחדר הילדים בתור אותה פינה שקטה, לאחר שווידאנו שהצנצנות סגורות היטב ואינן ניתנות לפתיחה מבפנים.

 אנחנו מקווים שכל העקרבים שבו לבסיסם בשלום. ליתר ביטחון, עד היום אנחנו לא הולכים יחפים בבית.

הבלוג פורסם גם באתר http://aqtv.info


צטט מאמר זה באתרך | צפיות: 1609

RSS לתגובות

רק משתמשים רשומים יכולים להגיב.
בבקשה הכנס בשם המשתמש או הרשם לאתר.

Powered by AkoComment Tweaked Special Edition v.1.4.1

 
< קודם   הבא >