Image Image
 
כל הפוסטים בבלוג
חיי החברה של האקווריום הדפס דואל
נכתב על ידי esty   

 

לאקווריומאי מנוסה יש חיי חברה מגוונים עד מאד. פעם בזמן מה נפגשים אקווריומאים מכל רחבי הארץ כדי לדבר על אקווריומים ללא רעש רקע (הקרוי בפי העם "משפחה"), לשמוע הרצאות מקצועיות ("פילטרציה ביולוגית למתקדמים חלק ד"), ולרכוש ולהחליף ציוד, דגים, צמחיה ומספרי טלפון.

סחר החליפין הוא נושא חשוב מאד עבור אקווריומאים. כל גיזום של צמחיה באקווריום מייצר כמות פסולת בלתי מוגבלת, שתמיד יש אקווריומאי אחר המעונין בה עבור האקווריום שלו. השרצה חדשה מטופלת באופן דומה. לפיכך, מתבצע הסחר בתדירות גבוהה בהרבה מזו המתאפשרת על ידי מפגשים חברתיים מסודרים, ולכן משפחה הנשואה לאקווריום צריכה להיות מוכנה בכל זמן נתון להופעתו של אקווריומאי מזדמן בדלתה, כשהוא מביא עמו שקיות או בא לקחת שקיות (או שניהם). בעל האקווריום לא מרגיש חובה להיות נוכח, כמובן, מכיוון שמשפחתו כבר למדה להחליף שקיות נוטפות מים בעיניים עצומות. כשהוא מגיע הביתה לאחר מספר שעות, הוא מסתגר עם השלל כדי להטמיעו באקווריום שלו. עד ליום המסחר הבא, הוא כבר מוכן עם גזם חדש.

 אקווריומאים גם מאד נהנים לפגוש חברים בעלי תחומי עניין דומים (אקווריומים, לדוגמא). מפגש כזה הוא חוויה מתקנת למסתכל מהצד:

מכונית עוצרת ליד בית. מהמכונית בוקעת משפחה (שני ילדים לפחות), ושקיות נוטפות מים המלאות בכל טוב. ליד דלת הבית מחכה משפחה שניה (גם בה שני ילדים לפחות). "אתה בוודאי יהושוע!" קורא בעל הבית הנרגש. "נעים מאד, גרשון, הרבה זמן חיכיתי לפגוש אותך!", קורא ראש המשפחה השני. שני ראשי המשפחה נעלמים אל תוך הבית בדהרה. ליד הדלת נותרים השיירים (אי אילו ילדים, בני זוג, ושקיות נוטפות מים). מתוך הבית בוקעים קולות נלהבים המדברים על דגים וצמחיה, פילטרים והישגים טכנולוגיים אחרים ("שמעת על רועי? הוא בנה לעצמו אקווריום ריף של שלושה מטר!").

 השיירים מנסים לפתח ביניהם עניין כלשהו. הם יודעים (מניסיון), שמצפות להם שעות ארוכות יחד, ושאין שום גורם המסוגל לקצוב שעות אלו, ולכן כדאי שיסתדרו היטב. המארחים מנסים להנעים את זמנם של האורחים ולמצוא עימם שפה משותפת. אין הרבה סיכוי, כמובן, שכן המשותף היחיד לשתי המשפחות הוא שהן נשואות לאקווריום. על כך, לרוב, נסובה השיחה ("גרשון אפילו אומר לילדים לילה טוב, לפחות פעם בחודש!", "מה את אומרת?! אני אדבר על זה עם יהושוע. אבל יהושוע נשמה - הוא אפילו הוריד זבל פעם - אחרי שהוא ניקה את האקווריום"). הם גם מנסים למצוא איפה להניח את השקיות הנוטפות.

לאחר נצח קצר מופיעים האקווריומאים ודורשים את שקיותיהם. השקיות מכילות דברים יקרי ערך כגון חלקיקי צמחיה מיקרוסקופיים,או דגים שכל פרפר העובר לידם עלול להרוג אותם מרוב בהלה. כמו כן אורך החיים שלהם בתוך השקית מוגבל ביותר. שני אקווריומאים ייפגשו רק לאחר משא ומתן מתיש וארוך, שבו יחליטו יחד איזה דגים, צמחיה וציוד מביא כל אחד למשנהו ("תביא לי שתי בוטיות, ואני אביא לך גזם של צמחים וגם שלושה שרימפסים גמדיים" "אני רוצה גם פילטר" "טוב, אז תביא לי גם שלושה קורידורסים").

 שלב זה הוא הקשה ביותר עבור השיירים, שכן המארח ייעלם עתה לשעות ארוכות (כדי לעדכן את גרסת האקווריום שלו בתוספות שקיבל), בעוד האקווריומאי המתארח מצטרף לשיירים, ומנסה בחצי אוזן לפתח עימם שיחה, באותו בוהה בערגה בשקיות שקיבל ותוהה אם לא כדאי כבר ללכת הביתה.

לאחר נצח ארוך יופיע המארח מחוייך ומרוצה, ואפשר יהיה להתפנות לתכנית האומנותית המרכזית של הערב, שתכלול על פי רוב אכילה תוך כדי שיחה על נושאים מגוונים כגון דגים, ציוד לאקווריומים, ומפגש האקווריומאים הקרוב.

הבלוג פורסם גם באתר http://aqtv.info 


צטט מאמר זה באתרך | צפיות: 1499

תגובות (1)
RSS לתגובות
1. 29-02-2008 06:40
לא ידעתי שדגים זה כזה עסק מצחיק
:zzz
רשומים
ayelet

רק משתמשים רשומים יכולים להגיב.
בבקשה הכנס בשם המשתמש או הרשם לאתר.

Powered by AkoComment Tweaked Special Edition v.1.4.1

 
< קודם   הבא >