Image Image
 
כל הפוסטים בבלוג
לזכור ולא לשכוח הדפס דואל
נכתב על ידי vered barlell   
למען הגילוי הנאות, את הרשומה הבאה כתבתי, במקום אחר ובזמן אחר. כלומר לא ממש זמן אחר, ליתר דיוק, כמעט חודשיים מעכשיו לפני שנה, קרי, בסוף החופש הגדול דה אשתקד. מתוך מטרה לשנן ולא לשכוח כמה מהעובדות המצערות שעשו את החופש הגדול למה שהינו. 

חלפה שנה, ושלפתי מהבויידם הדיגיטאלי של מילותי המודפסות, את אותן  מסקנות מהחופש הגדול, שכדאי לי לשנן לפני החופשה הבאה, שהחלה זה מכבר.

וכאות מבשר רע, את השבוע הראשון לחופשה התחלנו כבר במשפט הנצחי "אמא, משעמם לי!" הודעתי לבת הזקונים שאת המילים האלה אני לא מוכנה לקבל לפני העשרים לחודש...ראבק שבוע  וחצי חסד לא מגיע לי?!.  שלא תגידו "שכחנו", " לא ידענו" "מי זוכר מלפני שנה" ועד כהנה תירוצים. כל העובדות והמסקנות לחופש הגדול, שאם נרצה ואם לאו בא עלינו (לטובה?!) 
 1. לא חשוב מה עשינו במהלך החופשה, שהמורה תיתן להם לכתוב חיבור על מה הם עשו בחופש הם יבואו ויגידו "אמא, אין לי מה לכתוב, לא עשינו כלום!".
 
 1. לא חשוב אם תזכירי להם את כללללל שלל החוויות מהחופש הגדול הם עדיין יגידו "אבל לא טסנו לחו"ל" שזה בעצם שווה ל "לא עשינו כלום".
 
 1. לא חשוב מה תציעי להם לעשות, הם ימלמלו מתחת לשפם שאין להם, "אבל למה דווקא עכשיו" או במילים אחרות, מה את רוצה מהחיים שלהם, ובכל מקרה יעדיפו להיתקע מול הטלוויזיה.
 
 1. לא חשוב כמה ערוצים יש לכם ולכמה לוויינים אתם מחוברים, אף פעם אין מה לראות בחופש הגדול בטלוויזיה (איפה הימים שהיה ערוץ אחד, וראינו כל הקיץ שידורים חוזרים של מנהרת הזמן?!), זה שהם יקטרו שאין מה לראות עוד לא אומר שהם בחיים יהיו מוכנים לזוז מיוזמתם מהמסך, ואם הם כבר ינוחו מתנוחת הזיפזופים האין סופית, זה תמיד יהיה כדי לעצור על התוכנית, הכי, אבל באמת הכי מטופשת שיש על המרקע, בדרך כלל הם כבר צפו בה כבר כמה פעמים בשידורים חוזרים, ובכל זאת הם מתעקשים לראות שוב.
 
 1. ללכת לסרט זה כן נחשב ,ל"לעשות משהו", ולא, הם לא מבינים למה אם הם ראו כל היום טלוויזיה ללכת לסרט זה לא נקרא "לעשות משהו אחר". זה כן.
 
 1. תמיד, אבל תמיד בשעה אחת וחצי בצהריים אחרי ארוחת צהריים בשיא החום הם יזכרו שהבטחת ללכת לבריכה, והם ידרשו את פירעון השטר ע-כ-ש-י-ו
 
 1. זה שסבתא אמרה לך לפני תחילת החופש הגדול "מה הבעיה, גם אנחנו הסתדרנו איתכם בחופש הגדול, תביאי אותם קצת לפה, יעבור לך צ`יק צ`ק החופש" אל תאמיני. גם היא הבטיחה את ההבטחות האלה כשעוד לא היה 40 בצל.
 
 1. החל מה האחד ביולי, המבורגר ברשת המזון המהיר נחשב בהחלט למזון בריאות גורמה לאניני טעם.
 
 1. לא משנה מה תציעי לעשות היום, זה אף פעם לא מה שהם תכננו.
 
 1. הם בחיים לא יסכימו על מה הם רוצים לעשות היום, וכל אחד יתעקש על משהו אחר.
 
 1. יש סייג לסעיף עשר, הם תמיד יסכימו יחד, לא לעשות את מה שאת מציעה לעשות.
 
 1. החוברות לחופש, נועדו להורים, ורק להורים אכפת מהם, לכן בסופו של דבר רק ההורים הם אלה שעושים אותם.
 
 1. גלידה וארטיק הם לא צ`ופר, הם ארוחת בוקר.
 
 1. "לעשות משהו" נחשב רק מה שעולה כסף ויש לו כרטיסים בכניסה.
 
 1. אם אחרי שרכשנו כרטיסים לא היה מקום להוציא עוד כסף, כמו למשל בקיוסק או חנות מזכרות, זה נקרא "לא עשינו משהו שווה".
 
 1. הם תמיד יתעקשו ללכת למקום שכבר היינו בו, ואף פעם לא למקום חדש. (לא מיני ישראל רק גן חיות)
 
 1. אחרי שלקחת אותם בכח למקום חדש, עכשיו זה כבר מקום שהם מכירים ולכן הם ירצו שוב ללכת רק לשם. (לא ג`ימבורי רק מיני ישראל).
 
 1. אם עשינו משהו בבוקר למשל סרט, אחר הצהריים זה כבר עסק חדש ולכן צריך משהו חדש.
 
 1. עוד לא המציאו ים בלי חול.
 
 1. בריכה זה רטוב.
 
 1. "אז מה אם הרגע אכלנו צהריים, מקדולנד לא נחשב לארוחת צהריים אז תקני לנו"
 
 1. אבל אם זה הפוך "אכלנו במקדולנד אי אפשר לאכול פעמיים צהריים באותו יום"
 
 1. לצאת לטייל בחיק הטבע זה מאוד חינוכי, אבל לפעמים כדאי בכל זאת להיכנע לגחמות הילדים, ב"טבע" אין מזגן.
 
 1. משפחה עליזה משחקת במשחק קופסא אינטליגנטי ושותה לימונדה קרה יש רק בפרסומות של שנות החמישים.
 
 1. כשחוטבים עצים עפים שבבים, או במילים אחרות, שאת אומרת "כן, כן," בלי להקשיב למה שהם באמת אומרים רק כי את רוצה שיתחפפו כבר, סביר להניח שתמצאי את הקיר בסלון צבוע בכחול.
 
 1. להיות תקיפה ולבקש מהם לעזור בבית, יסתיים בדרך כלל בהצפה בסלון, במלא סוכר דבוק על ריצפת המטבח, ובך צורחת עליהם שלא יזוזו מהטלוויזיה.
 
 1. טלוויזיה זו הבייביסיטר הכי זולה, ובמקרים מסוימים גם האינטליגנטית שבהם.
 
 1. את כל הזמן תצרחי עליהם שבגילם כל החופש הגדול הייתם למטה ושיחקתם חמש אבנים וקלאס, אבל שהם יחליטו שהם רוצים לרדת למטה עם הסקייטבורד והרולר בליידס את תצרחי שזה מסוכן ושלא יעלה על דעתם להסתובב בימים טרופים אלה לבד בחוץ, ובכלל נורא חם, עדיף שידליקו מזגן וטלוויזיה וישארו לך מתחת לאף.
 
 1. אל תטעו המילה "יצירה", אולי נשמעת תמימה, אבל בדרך כלל מתלווה לזה המון דבק, ובסך בכל זו מילה נרדפת לבלגאן וטינופת רק עם צליל יותר נעים.
 
 1. יש משחקים שלעולם לא נס לייחם, והם תמיד ישמחו לשחק בהם שוב ושוב, בראש הרשימה נמצא המשחק "לריב עם אחותי", אחר כך ברשימה מתמודדים צמודים על המקום השני, המשחק האהוב, לבלגן לאמא את הבית או להוציא את אמא מהכלים.
 
 1. בחשבון הכולל לו טסנו לחו"ל, לא רק שזה היה נחשב כאילו "עשינו משהו" זה גם היה יוצא לבטח הרבה יותר זול מ"לא לעשות כלום".
קיץ שקט על כוחותינו


צטט מאמר זה באתרך | צפיות: 1466

תגובות (2)
RSS לתגובות
1. 16-07-2009 20:06
מעולה!
כל מילה בסלע! 
:grin
רשומים
tali
2. 19-07-2009 12:13
לא שבחו"ל מצב ההורים יותר טוב...
גם שם מתרוצצים ומזיעים כל היום, וגם שם הילדים מקטרים ללא הפסקה ;)  
 
אז איפה ואיך שלא עושים את זה, צריך פשוט לנסות לעבור את זה בשלום עד שיגיע ספטמבר (ואז החגים :p )...
רשומים
esty

רק משתמשים רשומים יכולים להגיב.
בבקשה הכנס בשם המשתמש או הרשם לאתר.

Powered by AkoComment Tweaked Special Edition v.1.4.1

 
< קודם   הבא >