Image Image
 
כל הפוסטים בבלוג
אחרון האוטוצינקלוסים הדפס דואל
נכתב על ידי esty   

 

כל אקווריומאי מתחיל מקבל לידו סט בן מאות הוראות פשוטות ובסיסיות לטיפול באקווריום שאך זה נולד. אחת החשובות והבסיסיות ביותר בהן היא מעקב אחרי הדגים שבאקווריום הידועה גם בשם ספירת מלאי, או בשמה האלטרנטיבי: התאבדות למתחילים. זוהי פעולה חשובה מאין כמוה שכן דג מת באקווריום משחרר למים כל מיני רעלנים, היכולים לקטול בקלות רבה את שאר הדגים. לכן מוזהר האקווריומאי המתחיל שעליו להוציא כל דג מת במהירות המירבית מהמים.

 בעיקרון, אין פשוט וקל מזה - כל שעליך לעשות הוא לוודא, לפחות פעם ביום, שכל אחד ואחד מהדגים (והיצורים האחרים שאכפת לך מהם) עדיין נמצאים באקווריום, ובאיזו צורת צבירה. מי שנמצא מת - מוצא אחר כבוד ומובא לקבורה סנטימנטלית בשירותים או בפח הזבל. זה נשמע הגיוני וברור לכל חובב חיות באשר הוא, שהרי לא יעלה על הדעת לגדל בבית כלב ולא לראות אותו לפחות פעם ביום. הבעיה היא שכלב ודג אינם זהים, ועשויים להיות ביניהם הבדלים קטנים וחסרי משמעות. זימים, למשל. כלב גם בדרך כלל מגיב לקולו של בעליו. דג, לעומת זאת, יעשה לך טובה אם הוא יברח כשאתה מתקרב...

 כדאי גם לזכור שבאקווריום ממוצע יש עשרות דגים, רובם אוהבים להסתתר. כך נעשית משימה פשוטה וטריביאלית זו של מעקב אחרי הדגים פשוטה בערך כמו מכניקת הקוונטים. נתחיל בכך שיש לוודא הימצאות של כמה עשרות יצורים קטנטנים שזזים כל הזמן בכיוונים אקראיים. נוסיף על זה את יכולתם הבלתי מוסברת של הדגים לבצע טלפורטציה, כלומר העלמות פתאומית ממקום אחד והופעה במקום אחר לחלוטין. לדגים גם יכולת על-טבעית להיעלם כליל בזמן מסוים ולהופיע פתאום בזמן אחר לגמרי, בדרך כלל לאחר שהוכרזו כמתים על ידי בעליהם הדואגים. כבר הזכרנו שדגים חזקים מאד בתופעות קוונטיות.

בעלי הרקע במתמטיקה ביניכם ודאי יגידו שאין מה לדאוג - אנו מסבכים את המצב יתר על המידה. כל מה שצריך לעשות הוא לספור את הדגים בנקודת זמן מסוימת. זה הגיוני מאד, ואפשרי בערך כמו להגיע בדיוק בזמן באמצעות תחבורה ציבורית. הראשון שיצליח לספור חמישים אובייקטים הנעים באופן אקראי, מסתתרים ללא הפסקה, ומבצעים קפיצות קוונטיות במרחב, יקבל על זה כנראה פרס נובל. אם הוא לא יתאבד לפני כן.

 על ספירת חיות אחרות, שרימפסים למשל, בכלל אין מה לדבר - שכן הם חצי שקופים ועסוקים רוב חייהם הבוגרים בלהתחבא. כמו שאמר מגדל רציני של שרימפסים: לא רואים אותם באקווריום עד שיש כל כך הרבה מהם שרואים רק אותם. לספור אותם - אין סיכוי בשום שלב.

 הטכניקה המנצחת הידועה לאדם היא שילוב, כלומר ספירה בנפרד של כל סוג של דגים באקווריום. כך מוצאים עצמם אנשים מבוגרים יושבים ובוהים בריכוז רב באקווריום וממלמלים לעצמם: 2 אוכלי אצות סיאמיים, המממ 3... 4 - אה יופי! 3 גופים - יש! 3 אפיסטוגרמות.. חסרה לי אחת.. איפה היא נעלמה?! אה הנה היא! 5 נאונים.. 6... עוד 2 אני צריך.. איפה הם? הם אמורים להיות דגי להקה לא? אז למה דווקא עכשיו הם מפוזרים בכל רחבי האקווריום?! אה הנה עוד אחד. רגע - איפה ה-6 מקודם? אולי זה אחד מהם. שוב.. 6 אני רואה.. אויש.. אה! 7! יופי! מה יופי?! צריכים להיות 8! איפה השמיני? מהתחלה - הנה 6.. אה.. 7.. והנה השמיני? לא.. זה אחד מה-6 הראשונים. שוב.. 6.. 7.. הנה השמיני! יש! 2 קורידורסים לבנים - יופי! קורידורס אפור - איפה השני? בטח ישן איפשהו. איך אני אמצא אותו עכשיו?! מי זה מאחורי הסלע? אה לא, זה אנציסטרוס. גם אותם אני צריך לספור. מאחורי הגזע? אה כן! יופי. עכשיו האוטוצינקלוסים. יש ההוא מאחורי הסלע. הנה עוד שניים. איפה האחרון?

את אחרון האוטוצינקלוסים אנחנו לא מוצאים כבר שלושה ימים. בטח אחרי שנכריז שהוא מת הוא יופיע שוב...

הבלוג פורסם גם באתר http://aqtv.info 


צטט מאמר זה באתרך | צפיות: 1627

תגובות (2)
RSS לתגובות
1. 22-02-2008 07:10
אתה מצחיק אותי כל פעם מחדש
:grin
רשומים
ayelet
2. 22-02-2008 07:28
איזה ין חית מחמד יכולה למות כל יום?
כלב, להבדיל, לא ימות לך בבוקר בלי שום סיבה. לא צריך נוהל שגרתי לבדוק אם הוא חי! 
אולי מגדלים את הדגים בתנאים לא טובים, שהם מתים כל הזמן?  
:?
רשומים
tali

רק משתמשים רשומים יכולים להגיב.
בבקשה הכנס בשם המשתמש או הרשם לאתר.

Powered by AkoComment Tweaked Special Edition v.1.4.1

 
< קודם   הבא >