Image Image
 
כל הפוסטים בבלוג
חום כלבים הדפס דואל
נכתב על ידי esty   


טיפים חשובים לקיץ מווטרינר המועצה המועצה האזורית חוף הכרמל

ד"ר מיכאל שרגנהיים 

כשאתם מקטרים על החום והלחות, או מורידים עוד מעלה בטמפרטורת המזגן, חשבו על חיות המחמד שלכם ונסו להקל גם עליהן את הקיץ הקרוב.  

הקיץ כבר פה וכולנו מרגישים את עומס החום העולה. נראה כי אכן כל שנה נהיה חם יותר ויותר!

לקראת התקופה החמה הקרבה, מזכיר ד"ר מיכאל שרגנהיים, וטרינר המועצה האזורית חוף הכרמל לכל אוהבי הכלבים היקרים, כי על ידי פעולות פשוטות תוכלו לשמור על לאסי, יוקו, תותקוש וקישטא בריאים ומאושרים. 

  • חם לכם בחוץ? גם לכלבים שלכם לא פחות חם! להפך, הם מסתובבים בחום עם מעיל פרווה, בלי כובע וללא קרם הגנה. דאגו להם למקום מוצל, כלי גדול מלא במים נקיים וקרים (הרי גם כלבים שותים יותר בקיץ), ואל תתנו להם לרוץ אחרי אופני ההרים שלכם תחת השמש הקופחת. אם בא לכם לפנק את לאסי, תנו לה להשתרע על רצפת הסלון בתנוחת צב ולהתקרר יחד איתכם במזגן המקפיא, או ללקק קרטיב בטעם מרק עוף שהקפאתם במיוחד בשבילה.
 
  • ספרו את הכלב בקיץ! אמנם הוא ירגיש קצת חסר ביטחון ביומיים-שלושה הראשונים, אך לאחר מכן התספורת תקל גם עליו מפני החום וגם עליכם בטיפול השוטף בו. כאשר הכלב מסופר, קל יותר לזהות פגעים בעור כבר בשלב מוקדם ולטפל בהם לפני הסתבכותם, קל יותר לנקות את אוסף השערות הביתי שלנו, ובנוסף, קל יותר לראות פרעושים מציקים וקרציות מוצצות דם.
 
  • אם כבר דיברנו על פרעושים וקרציות, הם פעילים במיוחד בעונה זו ומהווים מטרד בריאותי. מומלץ לפנות לרופא הווטרינר ולבקש ממנו את התכשירים המתאימים ביותר לטיפול בכלביכם.
 
  • יצאתם לים או לטיול בעיר? אל תשכחו כי כלביכם יחף וכריות כף רגלו עלולות להיכוות. הרי, למרות החול הלוהט והאספלט הרותח, כלביכם המסור ילך וירוץ אחריכם לאן שתלכו. הקפידו על יציאה לטיול בשבילים מוצלים ובשעות קרירות יותר. בנוסף, קחו איתכם תמיד רצועה ושימרו היטב על הכלב שלכם שלא יסתבך בצרות, ילך לאיבוד או יידרס.
 
  • בטיול עם הכלב יש להיזהר גם מפני נחשים, עקרבים, צרעות ושאר חרקים ארסים, שמתרבים בעונת האביב והקיץ. נכון שרקסי סקרן וחקרן, אבל הסקרנות עלולה לעלות לו ביוקר. יש לטייל עם  הכלב כשהוא קשור ברצועה ולא לתת לו לחטט בשיחים ובערימות ענפים ועלים.
 
  • צריכים לקפוץ למכולת לקנות כמה דברים? אל תשאירו את כלביכם בתוך הרכב הסגור! בטח כבר שמעתם בתקשורת על מקרים מזעזעים של השארת תינוקות במכוניות לוהטות בקיץ. מידי שנה מגיעים כלבים רבים למרפאות הווטרינריות מאותה הסיבה, עם סימני התייבשות קשים, ולפעמים לא נותר לעשות דבר כדי להצילם, אלא רק לגאול אותם מייסוריהם.
 
  • פעלתם לפי כל הטיפים הקודמים ובכל זאת הכלב מראה סימני התייבשות? לפני לקיחתו לווטרינר, נסו לעודד אותו לשתות מים קרים במנות קטנות וכמו כן קררו אותו באחת הדרכים הבאות: עטפו אותו במגבת רטובה והפעילו מאוורר; שטפו אותו במים קרים כדי לצננו; או לחילופין, הכניסו אותו לאמבטיה קרה.

***לפרטים- צאלה וקסמן- דוברת המועצה האזורית חוף הכרמל


צטט מאמר זה באתרך | צפיות: 1711

RSS לתגובות

רק משתמשים רשומים יכולים להגיב.
בבקשה הכנס בשם המשתמש או הרשם לאתר.

Powered by AkoComment Tweaked Special Edition v.1.4.1

 
< קודם   הבא >